Siódmy tydzień rozgrywek w ramach europejskiego LCS zaoferował nam największą niespodziankę w całym letnim splicie. Liderzy tabeli – Misfits zostali zmiażdżeni przez graczy Giants, którzy mają już marne szanse na playoffy.

Misfits Gaming

United Kingdom Alphari ‒ Ornn
United Kingdom Maxlore ‒ Rengar
Denmark Sencux ‒ Azir
France Hans sama ‒ Xayah
Slovenia Mikyx ‒ Rakan

vs.

Giants Gaming

Poppy ‒ Ruin Korea, Republic of
Taliyah ‒ Djoko France
Ryze ‒ Betsy Malaysia
Ezreal ‒ Steeelback France
Braum ‒ SirNukesAlot Estonia

Królowie wczesnego etapu spotkania, czyli gracze Misfits dość spokojnie weszli w to spotkanie. Od początku dobrze kontrolowali wizję w lesie przeciwnika, ale nie podejmowali żadnych agresywnych zagrań. To pozwoliło im szybko unicestwić piekielnego smoka i zdobyć jego wzmocnienie. Giants dobrze wiedziało, że ich przeciwnicy świetnie radzą sobie z odpowiadaniem na agresję rywala, więc każde swoje zagranie przygotowali w najdrobniejszych szczegółach. Wkrótce Djoko znalazł okazję do zaatakowania dolnej alejki, kiedy dokładnie znał pozycję wrogiego leśnika. Tym samym zdobył dwa pierwsze zabójstwa w tym spotkaniu oraz podarował ogromną przewagę swoim kompanom na dolnej alejce. Ta przewaga wkrótce pozwoliła im zniszczyć pierwszą strukturę.

Giants od tego momentu zaczęło agresywnie poruszać się po mapie, a gracze Misfits stanęli w miejscu, jakby byli zaskoczeni faktem, że nie mają przewagi w 20 minucie spotkania. Wystraszeni przeciwnicy nie byli żadną przeszkodą dla reprezentantów Giants w środkowym etapie spotkania, którzy przemieszczali swoje totemy wizji coraz głębiej do lasu przeciwnika. Drużyna Betsyego grała bardzo ostrożnie i unikała sytuacja, która mogłaby ich kosztować stratę przewagi. Ostatecznie w 30 minucie doszło do walki zespołowej, w której to gracze Giants okazali się lepsi. Chwilę później zdołali oni unicestwić barona i zdobyć jego wzmocnienie. Misfits próbowało się jeszcze bronić, ale ostatecznie nie powstrzymali przeciwników i tym samym zawodnicy Giants doprowadzili do wielkiej niespodzianki.