Giants wczoraj zaskakująco pokonało Misfits, a dzisiaj dołożyło kolejną wygraną z Team Roccat. Tym samym drużyna Djoko zaliczyła perfekcyjny tydzień i utrzymała swoje szanse na awans do playoffów.

Team ROCCAT

Korea, Republic of Profit ‒ Gnar
Sweden Memento ‒ Trundle
Korea, Republic of Blanc ‒ Orianna
Estonia HeaQ ‒ KaiSa
Norway Norskeren ‒ Morgana

vs.

Giants Gaming

Rumble ‒ Ruin Korea, Republic of
Kindred ‒ Djoko France
Yasuo ‒ Betsy Malaysia
Ezreal ‒ Steeelback France
Braum ‒ SirNukesAlot Estonia

Początek spotkania był niesamowicie statyczny i spokojny. Gracze Roccat zdołali po dobrej walce dwóch na dwóch wypracować sobie przewagę na środkowej alejce, która wkrótce przełożyła się również na ich kontrolę nad mapą. W tym samym czasie Djoko spędzał większość czasu w górnej części mapy i starał się zapewnić przewagę Ruinowi, która miałaby wzmocnić środkowy etap spotkania w wykonaniu graczy Giants. Z czasem koty zaczęły wykorzystywać kontrolę nad mapą i niszczyły pierwsze struktury. Tym samym po 15 minutach spotkania miały one ponad 2000 sztuk złota przewagi nad rywalami, którzy w tym momencie cofnęli się do obrony i bronili struktur drugiego poziomu.

W środkowym etapie spotkania gracze Giants przeszli do ustawienia 1-3-1 z Yasuo na dolnej alejce. Betsy swoją agresywną grą zmuszał Profita do gry na jego połowie mapy, co natychmiast wymusiło rotacje innych graczy Roccat na dolną linię. To otworzyło Djoko drogę do barona, którego to zagwarantował swojej formacji. Zawodnicy Giants chcieli wykorzystać to wzmocnienie, żeby przeciągnąć spotkanie i to w pełni im się udało. Koty przez kolejne kilka minuty nieskutecznie starały się przedostać do bazy przeciwnika. Ostatecznie Ruin popisał się świetnym użyciem umiejętności ostatecznej Rumble i tym samym doprowadził do walki drużynowej. W niej gracze Roccat zrozumieli, że muszą się wycofać po tym, jak Ruin zginął. To była woda na młyn, którym w tym przypadku był Yasuo. Betsy natychmiast dogonił swoich rywali i razem z kompanami unicestwili wrogów, co pozwoliło graczom Giants zakończyć to spotkanie.