Spotkaniem kończącym rozgrywki trzeciego tygodnia EU LCS była rywalizacja G2 Esports oraz Unicorns of Love. Samurajowie nie pozostawili jednak Jednorożcom żadnych szans i pewnie odnieśli swoje szóste zwycięstwo w letnim splicie.

G2 Esports

Denmark Wunder ‒ Aatrox
Poland Jankos ‒ Trundle
Croatia Perkz ‒ Lucian
Sweden Hjarnan ‒ Heimerdinger
Korea, Republic of Wadid ‒ Shen

vs.

Unicorns of Love

Dr. Mundo ‒ WhiteKnight Finland
Kindred ‒ Kold Denmark
Zoe ‒ Exileh Germany
Ezreal ‒ Samux Spain
Pyke ‒ Totoro Korea, Republic of

Pomimo tego, iż G2 Esports wybrało Luciana, to strzelec ten znalazł się w rękach Perkza. Hjarnan udał się na dolną aleję zaś Heimerdingerem, który był odpowiedzią na duet Ezreala oraz Pyke'a. Unicorns of Love złożyło kompozycję bliźniaczą do tej, którą miało Team ROCCAT zaledwie kilkanaście minut wcześniej.

Założenie strategiczne to nie jedyne podobieństwo pomiędzy dwiema ostatnimi grami trzeciego tygodnia europejskich rozgrywek. Wzorem Team ROCCAT oraz Splyce, zarówno G2 Esports, jak i Unicorns of Love, zdecydowały się na podjęcie próby uzyskania przewagi na górnej alei. Obaj toplanerzy spalili swoje Flashe w pierwszych minutach, lecz pozostali w relatywnym bezpieczeństwie. Poza strefą komfortu znalazł się jednak Wadid – koreański wspierający G2 Esports został złapany w lesie Jednorożców, a następnie doskonale wciągnięty przez Totoro pod swoją wieżę.

Ta zdobycz była jednak jedynym jasnym punktem w grze dla Unicorns of Love. Pomimo tego, iż to na dolnej alei polała się się pierwsza krew, Hjarnan całkowicie zdominował rozgrywkę. Rzucane przez niego bomby ustawiały wszystkie potyczki drużynowe, co pozwoliło G2 zakończyć spotkanie w dominującym stylu, a sam Szwed otrzymał nagrodę MVP meczu.