Po dość dobrym, choć zakończonym porażką, wczorajszym występie w EU LCS, H2K Gaming zmierzyło się dziś z Fnatic w kolejnym spotkaniu. Rywalizacja toczyła się w zabójczo szybkim tempie, lecz ostatecznie drużyna Shooka po raz dwunasty w letnim splicie uznała wyższość swoich oponentów.

Fnatic

France sOAZ ‒ Poppy
Denmark Broxah ‒ CHAMP
Denmark Caps ‒ Azir
Belgium Bwipo ‒ Swain
Bulgaria Hylissang ‒ Pyke

vs.

H2K Gaming

Malphite ‒ Smittyj Germany
Camille ‒ Caedrel United Kingdom
Gragas ‒ Shook Netherlands
Lucian ‒ Sheriff Czech Republic
Braum ‒ promisq Sweden

Faza wykluczeń i wyborów przyniosła dość duże zaskoczenie. H2K Gaming postanowiło podążyć za swoim wyborem personalnym i, w obliczu posiadanie dwóch dżunglerów w składzie, zdecydowało się na dwie postacie, będące nominalnymi leśnikami – Gragasa oraz Camille. Formacja porzuciła tym samym środkową aleję, na której kolejne fale minionów mógł pokonywać niezagrożony Caps. Fnatic kontynuowało zaś swój trend i zrezygnowało ze strzelca na rzecz Swaina, który znalazł się w rękach Bwipo.

Akcja rozpoczęła się błyskawicznie – już w 4 minucie spotkania Summoner's Rift rozświetliła pierwsza potyczka, w której zabójstwo zdobył Caps. Dzięki temu, Fnatic przejęło kontrolę nad początkową fazą gry, ograniczając pole gry Caedrelowi oraz reszcie H2K Gaming. Mistrzowie Europy dość szybko wyszli na prowadzenie w ilości posiadanego złota, co zwiastowało kolejne starcie bez historii z udziałem zespołu Shooka.

H2K Gaming jakby usłyszało jednak błagania kibiców i potrafiło przejść do kontrofensywy. Caedrel, Shook i promisq wyłapywali pojedynczo zawodników Fnatic, dając swojemu zespołowi chwilę na złapanie oddechu. Całe spotkanie toczyło się w szalonym tempie, które wyraźnie faworyzowało H2K Gaming, pozwalając ekipie na zburzenie schematów wypracowanych przez Dylana Falco. Euforia fanów H2K nie trwała niestety długo. O swojej obecności szybko przypomniał Caps, który w pewnym momencie zaczął dominować wszystkie walki swoim Azirem. Na duńskiego midlanera Shook i spółka nie znaleźli już odpowiedzi, ulegając ostatecznie po raz dwunasty w letnim splicie.