FC Schalke 04 zakończyło swój udział w piątym tygodniu europejskiego LCS potężną wygraną w starciu z G2.Esports. Drużyna Jankosa nie miała żadnych szans w pojedynku z niesamowicie dobrze dysponowanym duetem Nukeduck + Vander.

FC Schalke 04

Hungary Vizicsacsi ‒ Rumble
Germany Amazing ‒ Sejuani
Norway Nukeduck ‒ Zed
Germany Upset ‒ Ryze
Poland Vander ‒ Alistar

vs.

G2 Esports

Dr.Mundo ‒ Wunder Denmark
Gragas ‒ Jankos Poland
Yasuo ‒ Perkz Croatia
Vladimir ‒ Hjarnan Sweden
Pyke ‒ Wadid Korea, Republic of

Nukeduck bardzo zaskoczył komentatorów i widzów decydując się zagrać Zedem w tym spotkaniu. W celu zbilansowania rodzaju obrażeń w kompozycji FC Schalke 04 pojawił się również Ryze na dolnej alejce. Jankos za wszelką cenę starał się osłabić przeciwnika i od pierwszych minut zbudować przewagę dla swojej formacji, ale brak kontroli na mapie i świetne zejścia Vandera oraz Nukeducka sprawiły, że polski leśnik przed 10 minutą dwukrotnie został zamordowany z rąk swoich byłych kompanów z Team Roccat. Tym samym musiał on zacząć grać ostrożniej, a Amazing coraz mocniej wykorzystywał kontrolę nad mapą i coraz pewniej zaglądał do lasu rywala. Tym samym to gracze FC Schalke 04 szybko zbudowali sobie wysoką przewagę w złocie.

W środkowym etapie spotkania formacja Vandera radziła sobie znacznie lepiej i przy pasywnej grze rywala zgarniała kolejne cele mapy. Z drugiej strony grali oni również zachowawczo, dzięki czemu unikneli w tym spotkaniu większych błędów, które mogłyby ich kosztować stratę prowadzenia. Po 24 minutach gry Amazing razem z kompanami zaczęli agresywniej podchodzić do barona i starali się wykorzystać przewagę w złocie, która w tym momencie wynosiła ponad 4000. Wkrótce po świetnym wejściu Amazinga doszło do potężnej walki zespołowej, która dała FC Schalke 04 wzmocnienie od barona. Drużyna Jankosa kompletnie nie poradziła sobie w obronie i chwilę później mogliśmy oglądać Vandera cieszącego się z kolejnej wygranej.