To pierwsza i zdecydowanie najbardziej bolesna porażka Schalke 04 w Challenger Series. Jest też ona sporym zaskoczeniem, gdyż to na pewno nie wynik, jakiego się spodziewaliśmy. Ale stało się. Misfits Academy zagrało świetną serię i pokonało zespół Vandera 3:1, pozbawiając przeciwników szansy walki o miejsce w LCSach.

Gwiazdą spotkania bezapelacyjnie został CozQ, który w niemal każdej grze prowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Pierwszy mecz zakończył ze statystykami 5/1/2 grając Cassiopeią. Wsparł on swój zespół w kluczowych momentach potężną ilością obrażeń zadawanych przeciwnikom. Nie należy jednak zapominać o jego członkach drużyny, gdyż jako całość grali fenomenalnie. Wywierali presję na przeciwnikach, utrzymywali kontrolę nad smokami oraz baronem i stopniowo powiększali swoje prowadzenie, zwyciężając grę.

Druga wydawała się początkowo bardziej wyrównana, jednak utrata dwóch smoków przez Schalke 04 oraz parę nieudanych teamfightów doprowadziło do przewagi Misfits Academy. Niestety ponownie nie oddało jej ono do końca meczu. Na uwagę zasługuje gra Pridestalkera Kha’Zixem, który tę rozgrywkę zakończył ze statystykami 9/0/7 oraz oczywiście Syndra CozQ, którą zadał przerażające 36 tysięcy obrażeń (dla porównania, najlepszy gracz zespołu przeciwnego – Selfie, zadał ich niecałe 20 tysięcy).

Kolejna gra mogła być ostatnią w tym spotkaniu, ale tak się nie stało. Schalke 04 pokazało w końcu pazury i dzięki świetnej grze SELFIE na Taliyah oraz SmittyJ na Camille, pokonało przeciwników w zaledwie 28 minut. Pomogło im w tym utrzymanie pełnej kontroli nad smokami oraz wykorzystanie presji ulta Camille.

Po tak pięknym powrocie do gry, wydawało się, że zespół Vandera ma szanse powalczyć o wyrównanie serii i piątą, decydującą grę. Niestety do niej nie doszło. Czwarty mecz zaczął się bardzo wyrównanie, z lekką przewagą dla MFA po zabójstwach CozQ grającego Katariną. Schalke wyrównało ją, niszcząc przeciwnikom pierwszą wieżę oraz tuż po niej zabijając smoka. Udało się im także zmniejszyć różnicę w zabójstwach po pięknym teamfighcie za baronem, gdzie natychmiast wyeliminowali Katarinę. Jak okazało się chwilę później, prawidłowo zidentyfikowali zagrożenie. Niestety przez złe pozycjonowanie, w kolejnym, rozciągniętym na rzece teamfighcie, CozQ ostatecznie zabił aż czterech z nich! Doprowadziło to do wzięcia barona przez jego zespół i agresywnego puszowania bazy Schalke, które nie zdołało już powstrzymać przeciwników przed wzięciem nexusa i przegrało całe spotkanie.

Misfits Academy powalczy tym samym z jednym z zespołów na końcu tabeli LCS o miejsce w rozgrywkach, podczas gdy dla Shalke04 pozostaje tylko dalsza gra w Challenger Series.

Kolejny mecz playoffów zostanie rozegrany za tydzień, w niedzielę 26 marca, a przeciwko sobie staną Fnatic Academy oraz Paris Saint-Germain.