W spotkaniu otwierającym piątą kolejkę rozgrywek w ramach ESL Mistrzostw Polski Team DPD pokonało Ravioli Ravioli i tym samym przesunęło się na piątą pozycję w tabeli.

Team DPD 2-0 Ravioli Ravioli

DPD kontynuował strategię, która pomogła im wygrać w poprzednim tygodniu i ponownie grali dookoła Buca i jego LeBlanc. Ten szybko zyskał przewagę, a na jego koncie pojawiały się kolejne zabójstwa. Kompozycja DPD również świetnie się sprawdzała w walkach zespołowych, które raz za razem inicjował Bolszak swoim Nocturnem. To wszystko sprawiło, że kurierzy zaczęli dominować nad Ravioli Ravioli, które kompletnie nie potrafiło się odnaleźć na mapie i ostatecznie drużyna Renfiera potrzebowała zaledwie 25 minut, żeby zdobyć pierwszy punkt w tej serii.

W drugiej grze kompletnie nic się nie zmieniło. Agresywna gra Bolszaka sprawiła, że jego kompanii mogli swobodnie zdobywać kolejne zabójstwa w mniejszych, bądź większych pojedynkach. Dodatkowo na górnej alejce Raven kompletnie zdominował swojego rywala, który absolutnie nic nie był w stanie mu zrobić. Ravioli Ravioli było w stanie przez dłuższy czas bronić się w obrębie własnej bazy, ale kompletnie nie potrafiło zniwelować straty w złocie. Ostatecznie Dawidsonek z kompanami zdołali w kluczowym momencie wyłapać Bolszaka i rozpocząć barona, ale ten został skradziony przez Renifera. Gracze Ravioli Ravioli już się nie podnieśli w tym spotkaniu i ostatecznie musieli uznać wyższość Team DPD.

Illuminar Gaming 2-1 Adive

Początek spotkania idealnie ułożył się dla Illuminar Gaming, ale aktualni mistrzowie polski grali stanowczo zbyt agresywnie i popełniali błędy, które pozwoliły Adive odrobić straty. Świetna postawa Dambaja pozwoliła jego formacji wygrać kluczową walkę zespołową i zdobyć wzmocnienie od barona. Gracze iHG kompletnie nie poradzili sobie w obronie i po 25 minutach to zawodnicy Adive mogli się cieszyć z pierwszego punktu w tym meczu.

Drugie spotkanie rozpoczęło się podobnie, ale tym razem mistrzowie polski nie popełniali już większych błędów i swobodnie kontrolowali przebieg spotkania. To sprawiło, że ostatecznie wzmocnienie od barona wylądowało na ich koncie. Adive w takiej sytuacji podjęło próbę desperackiej walki, ale to gracze iHG okazali się w niej lepsi i tym samym doprowadzili do trzeciej gry.

W decydującej grze zawodnicy Adive przeprowadzili udane zanurkowanie pod wieżę na górnej alejce, które dało im prowadzenie. Z niego cieszyli się tylko przez chwilę, gdyż Illuminar Gaming nie potrzebowało wiele czasu, żeby wyjść na prowadzenie i przejąć kontrolę nad grą. Zawodnicy iHG szybko zdobyli wzmocnienie od barona, ale długo nie potrafili przebić się przez żelazną obronę rywala i potrzebowali aż 50 minut, żeby zanotować kolejną wygraną w tej edycji ESL Mistrzostw Polski.