Illuminar Gaming oficjalnie rozpoczyna działania w okienku transferowym. Zespół opuścili dziś Eścik oraz Zamulek.

Illuminar Gaming działa prężnie na lokalnej scenie esportu od wielu lat. Pod jej szyldem mogliśmy podziwiać zespoły składające się z gwiazd polskiej sceny, jak i inicjatywy międzynarodowe. W ostatnim roku IHG postawiło na młodą krew. Dziś dowiedzieliśmy się, że niektórzy zawodnicy ruszą za granicę, aby kontynuować rozwój kariery.

Z organizacją rozstają się Tomasz „Eścik” Skwarczyński oraz Dominik „Zamulek” Biela. Jak możemy wywnioskować z wypowiedzi Fryderyka Kozioła, Head of Esports w Illuminar Gaming, gracze odchodzą na zasadach transferu i mają szukać wyzwań w topowych europejskich drużynach. Wraz z Illuminar Gaming udało im się zająć drugie miejsce w letnim splicie Ultraligi. Dzięki temu zapewnili sobie miejsce podczas European Masters, gdzie polegli na etapie rozgrywek grupowych. Dodatkowo w ostatnich dniach wdarli się na środkowy szczebel podium turnieju Trinity Force Puchar Polski 2021.

Wraz z rozpoczęciem działań transferowych, Illuminar Gaming przystąpiło do kompletowania nowej wyjściowej piątki. W zespole na chwilę obecną pozostali Kamil „LeQu” Rosik, Krystian „Chris” Dobrzański, Kamil „xCharm” Linchard oraz sztab szkoleniowy: Bartłomiej „VoV” Ryl oraz Dawid „dawer” Pątko.