Europejskie ligi regionalne są już w kluczowej fazie i praktycznie codziennie poznajemy nowe ekipy, które wystąpią na EU Masters. Wczoraj się sporo zadziało, choć w każdym spotkaniu był wynik 3-0. To natomiast było niespodziewane.

Zacznijmy od Ultraligi. Na polskiej ziemi odbył  się mecz o awans do małego finału play-offów. Team ESCA Gaming bez większych trudności ograła Zero Tenacity. Na pierwszej mapie niesamowicie zagrał HARPOON na Xayah. Dynamicznie rozwijający się strzelec wraz z marlonem zdominował dolną linię i zakończył rozgrywkę ze statystykami 11/0/2. Za to druga mapa była trochę odwrotnością, gdyż to solowe alejki miały największy wpływ na zwycięstwo. HeSSZero wykręcił statystyki 8/1/3 Aatrox'em, a Mrozku miał 4/1/8 Sylas'em. Najrówniejsza była trzecia mapa i długo nie wiadomo było, kto ją wygra. Natomiast bohaterem był marlon na Pyke. To właśnie wspierający dostał nagrodę MVP całej serii. TEG już za tydzień zmierzy się z Iron Wolves o awans do finału Ultraligi.

Od niedawna na twitterze trwa wojna fanów TEG ze społecznością kibicującą KC. Polacy wrzucają przerobione zdjęcia fanowskie Karmine Corp, o co Francuzi się bardzo oburzają, co oczywiście zachęca, by prowokować ich dalej. Ci natomiast niezadowoleni mogą być również po wczorajszym dniu. KC przegrało 0-3 z Team LDLC. Każda mapa nie miała żadnej większej historii, był to po prostu stomp i LDLC wyglądało lepiej na każdej linii. A największe wrażenie zrobił Eika, zwłaszcza na Veigarze, którym wykręcił statystyki 11/1/5 na drugiej mapie. KC za tydzień podejmie wygranego z meczu Vitality.Bee vs Team BDS Academy.

Za to na koniec dnia znów świętować mogli Polacy. Bifrost pokonało 3-0 Dusty. To niesamowita historia, gdyż  pod koniec 2021 roku Odi11 miał problem z nadgarstkiem i nie mógł grać try-outów do drużyn. Wtedy pod swoje skrzydła wzięło go Bifrost i im się o opłaciło. Polak nie grał co prawda wczoraj pierwszych skrzypiec, aczkolwiek solidnie się zaprezentował Apheliosem i Senną. Za to najwięcej robił Furuy. Holenderski środkowy zaorał przeciwników Ahri, Veigar'em i Sylas'em. Tym samym BFR awansowało na EU Masters i już za tydzień zagra z X7 Esports o wygraną w wiosennym splicie NLC 2022.