Koreańska organizacja esportowa ESC Ever zmienia nazwę na bbq Olivers – Genesis BBQ staje się pierwszą w historii kraju siecią restauracji oficjalnie sponsorującą klub esportowy.

Informacje na temat nowego sponsora ESC Ever pojawiły się już jakiś czas temu. Były to jednak głównie plotki i wiadomości z niepotwierdzonych źródeł. Na konferencji prasowej prowadzonej przez KeSPA (Korea e-Sports Association), koreańska organizacja potwierdziła domysły i powitała Genesis BBQ jako oficjalnego sponsora drużyny. Razem z tym partnerstwem przyszła także zmiana nazwy zespołu, która teraz będzie brzmieć „bbq Olivers„. Honggeun Yoon – prezes sieci restauracji ogłosił, że firma będzie się starać jak najbardziej wspierać rozwój esportu oraz kulturę jedzenia i formować więź między tymi dziedzinami życia.

olivers
Tak prezentuje się nowe logo drużyny!

Nowy image zespołu zakłada promocję Genesis BBQ – nazwa „Olivers” symbolizuje firmę – jest to ikoniczny olej do smażenia, którego używa restauracja. Uniformy graczy także będą odzwierciedlać partnerstwo ESC Ever ze sponsorem – pojawi się na nich nowe logo czyli kogut. Być może wydaje się to nieco zabawne, lecz smażony kurczak jest jedną z najważniejszych części koreańskiej kultury jedzenia, a także typowym posiłkiem sprzedawanym na stadionach. Nowy sponsor ESC Ever jest więc bardzo ważny dla rozwoju esportu w Korei Południowej, a krok jaki podjęło Genesis BBQ może być przełomowy.