Za nami historyczny dzień w europejskich ligach regionalnych. W Hiszpanii i w Niemczech zobaczyliśmy srebrne zgrzyty. Natomiast we Francji wyeliminowane zostało Karmine Corp. Trzykrotny mistrz EU Masters nie pojedzie latem na ten turniej.

Zacznijmy od największej sensacji tego roku na scenie europejskich lig regionalnych, gdyż uczestniczyli w niej Polacy. GameWard w znakomitym stylu zwyciężyło 3-1 z Karmine Corp w pierwszej rundzie play-offów LFL. Już pierwsza mapa świetnie poszła drużynie Melonika i Czekolada. GW zwyciężyło po dość wyrównanej batalii, w której pierwsze skrzypce grał Akabane na Wukong'u. Na drugiej mapie jednak KC się odbiło, a największą różnicą było widać na pozycji strzelca. Rekkles genialnie zaprezentował się Twitch'em, a jego ekipa poszła po pewną wygraną.

Potem wielu fanów Karmine Corp było pewnych, że ich ukochana formacja na spokojnie pójdzie po zwycięstwo. Trzecia odsłona serii była zaś wyrównana, z resztą tak jak i dwie poprzednie. Natomiast kluczowa była walka na rzece przy smoku. W niej kapitalnie zainicjował Melonik na Gnarze, a perfekcyjną pozycję odnalazł Innaxe i zabił aż pięciu przeciwników, zabezpieczając PENTAKILLA. Na tym jednak nie koniec, ponieważ GameWard z Baronem poszło zbyt agresywnie i przegrało potyczkę pod wieżami rywali. Później na szczęście nasi już się uspokoili i wygrali walkę oraz całą grę. Czwarta mapa była zaś pogromem. Czekolad i spółka od początku do końca dominowali przeciwników, jakby wiedzieli, że idą po historyczny sukces. W ten sposób po najkrótszej odsłonie serii wyeliminowali KCorp. Tym samym GameWard awansowało na EU Masters, a ekipa SAKEN'a straciła na to wszelkie szanse.

W pozostałych głównych europejskich ligach regionalnych również sporo się działo. BISONS ECLUB zwyciężyło 3-2 z Barcą eSports i warto wspomnieć o kompozycji zwycięzców ostatniej mapy. Bizoni wybrali: Akali, Xin Zhao, Yasuo, Renektona oraz Sennę. To pokazuje, że są przystosowani do serii BO5 i za tydzień możemy zobaczyć emocjonujące spotkanie z KOI, którego wygrany pojedzie na EUM. Podobnie w Prime League. Tam Schalke 04 zwyciężyło 3-2 z Eintracht Spandau. Tym samym LoL'owa dywizja piłkarskiej formacji zmierzy się za tydzień z BIG o awans na EUM. Miejmy nadzieję, że to HARPOON i marlon będą górą.