Borykające się z problemami finansowymi Team HUMA zdecydowało się sprzedać jeden ze swoich największych talentów – Lucasa „Santorina” Larsena. Duńczyk zasili szeregi amerykańskiej organizacji Ember, która walczyć będzie o awans do League Championship Series.

 

Były zawodnik takich organizacji jak  Team HUMA i Team SoloMid, dołączy do drużyny Ember w przeciągu kilku tygodni. Santorin zastąpi obecnego junglera tej formacji – Juana „Contractza” Garcię, który jest zbyt młody, by wziąć udział w Promotion Tournament. W świetle nowych przepisów, gracz musi mieć ukończone 17 lat przed pierwszym splitem sezonu. Contractz prawdopodobnie zostanie w Ember, tylko, że zostanie przeniesiony do akademii. Ta ma powstać tuż po zakwalifikowaniu się głównego składu do League Championship Series.

 

Nie wiadomo kto wypełni lukę po Santorinie w Team HUMA. Mówi się, że może to być zawodnik Renegades Banditos – Matthew „Impaler” Taylor. Jednak nie jest to takie pewne. Riot Games ma wszcząć dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w organizacji Team HUMA. Jeżeli okaże się, że gracze nie byli traktowani z należytym szacunkiem, zostaną zwolnieni z kontraktów.

 

Skład Ember:

  • United StatesColin „Solo” Earnest
  • DenmarkLucas „Santorin” Larsen
  • United StatesGreyson „GoldenGlue” Gilmer
  • CanadaBenjamin „LOD” deMunck
  • United StatesWilliam „Stunt” Chen