exceL eSports zaskakująco pokonało EURONICS Gaming i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W takiej sytuacji Niemcy będą musieli pokonać Origen w ostatnim spotkaniu, żeby zapewnić sobie awans z grupy.

exceL eSports

Spain Send0o ‒ Shen
Denmark Taxer ‒ Trundle
Netherlands Kruimel ‒ Karma
Bulgaria Venzer ‒ Kai'Sa
Spain DuaLL ‒ Alistar

vs.

EURONICS Gaming

Ornn ‒ Tolkin Germany
Sejuani ‒ Phrenic Germany
Azir ‒ Zazee Germany
Varus ‒ Conjo Netherlands
Braum ‒ Anthrax Belgium

Po przegranej z Kliktech EURONICS Gaming podchodziło do spotkania z brytyjską formacją z pozycji faworyta. Według wielu ekspertów przegrany tego spotkania miał pożegnać się z rozgrywkami i zająć ostatniej miejsce w grupie. W fazie wyboru bohaterów niemiecka formacja zdecydowała się wybrać kompozycje, która miała mnóstwo źródeł magicznych obrażeń. Z tego powodu Kruimel złożył sztandar dowódcy na pierwszy przedmiot na wybraną przez siebie Karmę. EURONICS miało duże problemy, żeby powstrzymać wzmocnionych stronników, którzy powoli podchodzili pod ich kolejne struktury. Brytyjska drużyna grała niesamowicie ostrożnie i starała się nie doprowadzać do niepotrzebnych walk. Dodatkowo spore błędy popełniał Zazee i został dwukrotnie wyłapany. To pozwoliło brytyjskiej formacji wyjść na jeszcze wyższe prowadzenie. Niemcy wydawali się być mocno zagubieni na mapie i zdecydowali się przejść do obrony.

To pozwoliło w pewnym momencie exceL zabezpieczyć barona i z jego pomocą rozpocząć obleganie bazy rywala. W ekspresowym tempie Brytyjczycy zniszczyli pierwszy inhibitor, ale wtedy się zatrzymali i czekali na błąd rywala. Mimo wszystko EURONICS takowych nie popełniało i bardzo dobrze chronili swoją strukturę. Ostatecznie po świetnej inicjacji w wykonaniu Tolkina doprowadzili do walki zespołowej, w której zdobyli trzy zabójstwa. Chwilę później w tempie ekspresowym zabili barona i przy pomocy jego wzmocnienia chronili własną bazę, przedłużając spotkanie. Posiadanie Ornna stawiało ich w pozycji faworyta w późnym etapie gry. Fantastyczne zagranie w wykonaniu Venzera sprawiło, że Azir został unicestwiony i tym samym exceL było w sytuacji pięciu na czterech. Tym samym zdołali zakończyć spotkanie i podtrzymać swoje szanse na awans.