Origen pokonało exceL i tym samym przybliżyło się do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Drużyna Froggena musi pokonać Kliktech, żeby zagwarantować sobie bezpośrednie miejsce w ćwierćfinale.

Origen

Korea, Republic of Expect ‒ Sion
Korea, Republic of InSec ‒ Olaf
Denmark Froggen ‒ Anivia
Greece FORG1VENGRE ‒ Tristana
Denmark Jesiz ‒ Karma

vs.

exceL Esports

Cho'Gath ‒ Send0o Spain
Kha'Zix ‒ Taxer Denmark
Ziggs ‒ Kruimel Netherlands
Caitlyn ‒ Venzer Bulgaria
Morgana ‒ DuaLL Spain

W fazie wyboru bohaterów europejscy fani doczekali się spełnienia swoich skrytych marzeń, gdyż Froggen wybrał Anivię. Od pierwszych minut gry duński gracz dał nam popis świetnej gry na swoim legendarnym bohaterze i kompletnie zdominował Kruimela. Przewagę na środkowej alejce wykorzystał InSec, który swobodnie mógł kontrolować pozycję Taxera i uderzać w słabe punkty rywali. Tym samym to właśnie Origen od pierwszych minut spotkania było na prowadzeniu w złocie. Szybko zaczęli lokować oni swoją przewagę w dolnej alejce i dawali coraz większe pole do popisu Forg1venowi. Niestety grecki strzelec nie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych i kompletnie nie wykorzystał pola do popisu, które otrzymał od swojej drużyny.

Mimo wszystko to Origen w dalszym ciągu dyktowało warunki gry, a bezradne exceL mogło czekać tylko i wyłącznie na błędy rywala. Takowe przytrafiały się dość często Forg1venowi, który przy pierwszej walce o barona wskoczył w pięciu przeciwników i umarł. Słaba gra strzelca kompletnie nie przeszkadzała Froggenowi, który raz za razem eliminował kolejnych rywali. Szczególnie mocno upodobał on sobie Kha'Zixa, którym grał Taxer. Ostatecznie Origen wypracowało sobie pozycję, która pozwoliła im zabić barona, ale kolejny błąd Forg1vena sprawił, że nie byli oni w stanie wykorzystać zdobytego wzmocnienia. exceL zminimalizowało swoją stratę w złocie do rywala, ale wtedy po raz kolejny pojawił się Froggen, który świetnym zagraniem i dwoma indywidualnymi zabójstwami otworzył swojej drużynie drogę do starszego smoka. Z jego pomocą Origen zdołało przebić się przez inhibitory rywala, a wyłapanie Taxera pozwoliło im doprowadzić do walki drużynowej, w której to Froggen dał kolejną wygraną Origen w tym turnieju.