Debiut zespołu Ninjas in Pyjamas podczas turnieju European Masters można uznać za udany. Caedrel i spółka w rozgrywce trwającej ponad trzydzieści minut zdołali sprowadzić do parteru Movistar Riders.

Movistar Riders

Sweden Flaxxish ‒ Shen
Hungary bluerzor ‒ Kha'Zix
Sweden MagiFelix ‒ Ryze
Sweden Jeskla ‒ Jhin
Sweden Klaj ‒ Morgana

vs.

Ninjas in Pyjamas

Sion ‒ Finn Sweden
Olaf ‒ Caedrel United Kingdom
Cassiopeia ‒ Larssen Sweden
Caitlyn ‒ XDSMILEYs6 Sweden
Braum ‒ HustlinBeasT Sweden

Champion Select starcia pomiędzy Movistar Riders a Ninjas in Pyjamas nie zaskoczył. Obie drużyny postawiły na sprawdzone w obecnej mecie rozwiązania. Reprezentanci hiszpańskiej organizacji, za sprawą zyskania Shena oraz Ryze’a, zdobyli świetną możliwość rotacji na obszarze całej mapy.

Rozgrywka toczyła się powolnie do dziesiątej minuty. Właśnie wtedy „Ninje” zainicjowały podejście po Infernal Drake, które wkrótce obróciło się na ich niekorzyść. Znakomita kontra w wykonaniu MagiFelixa i spółki pozwoliła nie tylko na zagarnięcie płonącej bestii, lecz także na pozbawienie życia Caedrela. Czterysta sztuk złota zasiliło konto Jhina.

Wczesne potknięcie, które następnie zostało kontynuowanie poprzez kilka zgonów, nie uniemożliwiło prowadzenia gry dobrej pod względem ekonomicznym. Ich rywale mieli jednak coś znacznie bardziej cennego niż niewielka przewaga w ilości posiadanych sztuk złota – w dwudziestej piątej minucie na ich koncie widniały aż trzy Ogniste Smoki.

Pomimo ogromnego boosta do zadawanych obrażeń, to zawodnicy Ninjas in Pyjamas zdołali sięgnąć po Barona. Zdobycie bestii nie obróciło natychmiastowo dziejów rozgrywki, natomiast pozwoliło ją znacząco znacznie przedłużyć. Było to niezwykle ważne, albowiem ich kompozycja zyskiwała na sile z każdą minutą walki.

Mecz ostatecznie zakończył się na korzyść reprezentantów szwedzkiej organizacji, gdy ci zgładzili drugiego z rzędu Nashora. Brak organizacji w szeregach ich rywali sprawił, iż nawet trzy cenne smoki nie pozwoliły im uzyskanie upragnionego zwycięstwa. Warto zaznaczyć, iż był to pierwszy oficjalny mecz Caedrela i spółki w bieżącym składzie.

Już za chwilę drugi mecz w fazie grupowej rozegra Illuminar Gaming, czyli jedyna polska drużyna w European Masters. Ich rywalem będą gracze z GamersOrigin.