Millenium ma za sobą świetny debiut w głównym etapie European Masters. Podopieczni polskiego trenera rozegrali znakomity mecz, co poskutkowało kontrolowanym zwycięstwem przeciwko reprezentantom Misfits Academy.

Misfits Academy

United Kingdom Shikari ‒ Sion
United Kingdom Afflict ‒ Trundle
Netherlands Special ‒ Swain
Denmark Chrisberg ‒ Ezreal
United Kingdom Prosfair ‒ Tahm Kench

vs.

Millenium

Cho'Gath ‒ Satorius Germany
Sejuani ‒ Kirei Netherlands
Cassiopeia ‒ Scarlet Austria
Tristana ‒ Neon Slovakia
Braum ‒ Kaas Belgium

Champion Select starcia pomiędzy Misfits Academy a Millenium przebiegł bez większych zaskoczeń. Znaczna część banów francuskiej formacji została wycelowana zawodników środkowej alei. Ostatecznie w rywalizacji pomiędzy midlanerami zobaczyliśmy Swaina oraz Cassiopeie. Należy także zauważyć, że podopieczni Hatchy’ego postawili na kompozycję, która swoje skrzydła może rozwinąć w pełni dopiero w późnym etapie rozgrywki.

Chrisberg i spółka z całą pewnością zdawali sobie sprawę z potrzeby szybkiego zakończenia meczu, przez co jeszcze w trzeciej minucie Trundle po zdobyciu czerwonego buffa z wrogiej dżungli, skierował swoje kroki w stronę mida. Scarlet nie zdołał umknąć żądnym krwi wrogom, przez co wkrótce czterysta sztuk złota zasiliło konto brytyjskiego leśnika.

Misfits Academy, pomimo usilnych starań nie byli w stanie zakończyć rozgrywki w jej wczesnym etapie. Oczywista przewaga nie pozwoliła im na zabezpieczenie cennych celów mapy jak, chociażby Ocean czy Infernal Drake. Z drugiej strony umiejętności kontroli tłumu zgromadzone pod banderą Millenium były niezwykle skuteczne w unikaniu niechcianych wymian.

Trenowani przez Polaka zawodnicy wykazali się znakomitym zrozumieniem rozgrywki. Zdając sobie sprawę ze swojej skalującej kompozycji, przeczekali do momentu gry, gdy to oni będą mieli przewagę. Pozbawili także rywali jedynej szansy na zwycięstwo – Barona Nashora. Cenne ulepszenie ostatecznie okazało się kluczowe w zakończeniu meczu.

Moment, gdy potężny stwór rezydujący w górnej części rzeki powrócił do czeluści, był także chwilą, gdy reprezentanci Millenium przeszli do ofensywy. Udany teamfight na midzie był początkiem szturmu na bazę rywali, który okazał się wszystkim, czego potrzebowali do odniesienia spektakularnego zwycięstwa.

Kolejnym meczem w ramach głównego etapu European Masters będzie starcie pomiędzy EURONICS Gaming a KlikTech.