Millenium odniosło drugie zwycięstwo w European Masters i tym samym zagwarantowali oni sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Jutro podopieczni Hatchyego zmierzą się o pierwsze miejsce w grupie.

Team Atlantis

Sweden Zvene ‒ Camille
Sweden Aesthetic ‒ Trundle
Denmark Kroghsan ‒ Galio
Sweden RafaelVQ ‒ Varus
Germany Lion ‒ Braum

vs.

Millenium

Malphaite ‒ Satorius Germany
Sejuani ‒ Kirei Netherlands
Cassiopeia ‒ Scarlet Austria
Tristana ‒ Neon Slovakia
Alistar ‒ Kaas Belgium

Dla Team Atlantis to spotkanie było decydujące w kwestii walki o awans. Do tej pory formacja ze Skandynawii wygrała jedno spotkanie i ewentualne drugie zwycięstwo dawało im pewne miejsce w kolejnej fazie rozgrywek. Od początku spotkania bardzo aktywny w grze był Aesthetic, który spokojnie budował przewagę dla swojej drużyny za sprawą udanych akcji na poszczególnych liniach. Kirei grał raczej spokojnie i skupiał się bardziej na kontrolowaniu pozycji wrogiego leśnika za pomocą częstych wejść do lasu rywala. W tej całej sytuacji świetnie zorientował się Scarlet, który kompletnie zdominował sytuacje na środkowej alejce i sprawił, że drużyna przeciwna nie była w stanie wykorzystać siły Galio. To sprawiło, że od 10 minuty to Millenium dyktowało warunki gry i spokojnie przejmowało kolejne cele mapy. Mimo to Atlantis było w stanie spokojnie i dokładnie wymieniać się strukturami z rywalami.

Dopiero w środkowym etapie spotkania Millenium wyszło na realne prowadzenie i zdominowało kompletnie swoich przeciwników. Drużyna Kireia świetnie radziła sobie na rotacjach i za sprawą bardzo dobrego poruszania się na mapie przejmowali kolejne cele mapy. Francuska formacja bardzo dobrze radziła sobie z kontrolowaniem wizji na mapie i ostatecznie otworzyli sobie drogę do zabezpieczenia barona. Przy pomocy zdobytego wzmocnienia byli w stanie przebić się do bazy rywala i w niej zniszczyli pierwszy inhibitor. Atlantis nie zamierzało składać broni i nadal gracze tej formacji szukali sposobu na odrobienie strat w złocie. Szwedzi bardzo dobrze radzili sobie ze zdobywaniem pojedynczych zabójstw. Ostatecznie świetna inicjacja w wykonaniu Kaasa pozwoliła Neonowi zdobyć aż cztery zabójstwa i tym samym Millenium było w stanie zakończyć spotkanie swoją wygraną.