W kolejnym starciu w ramach cyklu European Masters, chorwackie KlikTech rzuciło rękawicę niemieckiej organizacji EURONICS Gaming. Po dość jednostronnej walce, drużyna znad Morza Śródziemnego triumfowała nad swoimi oponentami.

EURONICS Gaming

Germany Tolkin ‒ Ornn
Germany Phrenic ‒ Trundle
Germany Zazee ‒ Syndra
Netherlands Conjo ‒ Sivir
Belgium Anthrax ‒ Braum

vs.

KlikTech

Gangplank ‒ Sacre Croatia
Kha'Zix ‒ Stefan Serbia
Taliyah ‒ Milica Serbia
Xayah ‒ NikolaSenpai Serbia
Rakan ‒ EdinPriqtel Bulgaria

Faza wykluczeń i wyborów wyłoniła dwie całkowicie różne kompozycje, na jakie zdecydowali się zawodnicy obu zespołów. EURONICS postawiło na postacie, które zdominować miały końcowe fazy gry – kluczem do zwycięstwa miało być osiągnięcie przez Sivir pułapu stuprocentowej szansy na obrażenia krytyczne. KlikTech wybrało zaś czempiony silne w początkowych minutach rozgrywki.

Pomimo agresywnego nastawienia drużyny z Chorwacji, to EURONICS przelało pierwszą krew na Summoner's Rift. Po dobrej rotacji Zazee'ego, Sacre znalazł się sam przeciwko trzem oponentom i nie zdołał utrzymać się przy życiu. Reprezentanci KlikTech nie pozostawili jednak tej sytuacji bez odpowiedzi i wykorzystali ten ruch do przejęcia inicjatywy na mapie. NikolaSenpai oraz EdinPriqtel zepchnęli swoich rywali do głębokiej defensywy, co pozwoliło Stefanowi zabezpieczyć pierwszego smoka. Wkrótce potem, obrona EURONICS zaczęła się załamywać.

Zawodnicy niemieckiej organizacji nie zdołali odgryźć się oponentom i ponosili kolejne straty, które coraz bardziej pogłębiały deficyt w ilości posiadanego złota. Przedmioty, które w ekwipunku posiadali reprezentanci KlikTech były wystarczające, aby zdominować wszelkie starcia drużynowe, które rozgrywały się w okolicach smoków i innych objective'ów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Milica – były uczestnik Polskiej Ligi Esportowej doskonale przecinał drogę przeciwnikom umiejętnością specjalną Taliyi, co ułatwiło znacznie zakończenie spotkania ekipie z Chorwacji.