Po dramatycznym boju ćwierćfinałowym, ekipa Illuminar Gaming odniosła zwycięstwo nad formacją Millenium i awansowała do finałów European Masters, które odbędą się w angielskim Leicester.

Illuminar Gaming

Poland IceBeasto ‒ Ornn
Poland Kikis ‒ Olaf
Poland Sebekx ‒ Sion
Poland Woolite ‒ Caitlyn
Poland delord ‒ Alistar

vs.

Millenium

Cho'Gath ‒ Satorius Germany
Sejuani ‒ Kirei Netherlands
Kassadin ‒ Scarlet Austria
Kai'Sa ‒ Neon Slovakia
Tahm Kench ‒ Kaas Belgium

Początku ćwierćfinałowego spotkania Millenium zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Ekipa dowodzona przez hatchy'ego stworzyła kompozycję, która potrzebowała długiego czasu na osiągnięcie pełni sił. Illuminar odpowiedziało zaś drużyną skupioną dookoła Woolite'a – cztery czołgi otaczające strzelca miały zapewnić mu bezpieczeństwo podczas kolejnych oblężeń.

Tego niesamowicie potrzebnego czasu Millenium jednak nie otrzymało. Podopieczni Veggiego nie tracili czasu i kompletnie nie dopuścili rywali do głosu. Kaas i spółka nie posiadali w zanadrzu żadnej odpowiedzi na bezpardonowe inicjacje ekipy delorda i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się błyskawicznie, po wybitnie jednostronnej rywalizacji.

Illuminar Gaming

Poland IceBeasto ‒ Cho'Gath
Poland Kikis ‒ Olaf
Poland Sebekx ‒ Taliyah
Poland Woolite ‒ Caitlyn
Poland delord ‒ Alistar

vs.

Millenium

Maokai ‒ Satorius Germany
Rek'Sai ‒ Kirei Netherlands
Orianna ‒ Scarlet Austria
Kai'Sa ‒ Neon Slovakia
Braum ‒ Kaas Belgium

Żadna z drużyn nie zakładała, że plan rozgrywki przyjęty na pierwszą odsłonę będzie skuteczny również w drugim starciu. Z tego powodu, Illuminar Gaming porzuciło kompozycję skupioną na dominacji wczesnych faz gry i szybkim skończeniu gry, zwiększając potencjał zespołu w lategame'owych walkach. Millenium polepszyło zaś swoje możliwości kontroli pierwszych minut gry.

Ta umiejętność przydała się francuskiej formacji bardzo szybko – już w 7 minucie na dolnej alei pojawił się Kirei. Dżungler Millenium pomógł Neonowi wyeliminować delorda, dzięki czemu znajdująca się w rękach słowackiego strzelca Kai'Sa przybliżyła się do swojego power spike'a. Holenderski leśnik zdobył również zabójstwo na Sebekxie, lecz Illuminar Gaming zdołało obrócić tę sytuację na swoją korzyść i ostatecznie przejęło inicjatywę w pierwszych minutach tej odsłony. Łupem polskiej drużyny padły również wszystkie smoki, jakie pojawiły się w początkowych fazach rozgrywki.

Illuminar Gaming nie potrafiło jednak odskoczyć tym razem swoim rywalom. Millenium toczyło z Polakami bardzo wyrównane boje o praktycznie każdy objective – część z nich wpadała na konto francuskiej ekipy, lecz w kluczowych momentach IHG uwalniało się od presji nakładanej przez oponentów i zgarniało najważniejsze cele na mapie. Wraz z upływem czasu, koncentrancja triumfatorów Polskiej Ligi Esportowej wyraźnie jednak spadała. Gdy wydawało się, że nic nie odbierze już Illuminar zwycięstwa, to fatalnie w teamfightach pozycjonował się Woolite – strzelec aż trzykrotnie znalazł się w opałach, a Shockwave'y zagrywane przez Scarleta przerzedziły szeregi polskiej ekipy, co pozwoliło Millenium wyrównać stan spotkania.

Illuminar Gaming

Poland IceBeasto ‒ Ornn
Poland Kikis ‒ Olaf
Poland Sebekx ‒ Zoe
Poland Woolite ‒ Varus
Poland delord ‒ Braum

vs.

Millenium

Cho'Gath ‒ Satorius Germany
Kha'Zix ‒ Kirei Netherlands
Kassadin ‒ Scarlet Austria
Caitlyn ‒ Neon Slovakia
Tahm Kench ‒ Kaas Belgium

W trzeciej odsłonie pojedynku Illuminar Gaming zdecydowało się wykluczyć Kai'Sę, która kompletnie gromiła polskich zawodników kilkadzieścia minut wcześniej. W rękach Sebekxa, podobnie jak w spotkaniu przeciwko Movistar Riders, znalazła się zaś Zoe.

Illuminar Gaming nie zamierzało dopuścić tym razem rywali do głosu. Trójka reprezentantów IHG błyskawicznie udała się w kierunku górnej alei, gdzie wyeliminowany został Satorius. Niemiecki toplaner natychmiastowo chciał powrócić na swoją linię, lecz zawodnicy Illuminar nie opuścili jeszcze tego obszaru. Zmusiło to również Scarleta do użycia teleportacji, co otworzyło IHG drogę do fotelu kierowcy w trzeciej odsłonie spotkania.

Ponownie, Illuminar Gaming nie zdołało jednak odskoczyć znacznie swoim rywalom. Ekipa Veggiego lepiej poruszała się po mapie, lecz nie potrafiła zdecydowanie zwyciężyć w żadnym starciu drużynowym. Ten przestój został doskonale wykorzystany przez Scarleta – austriacki midlaner spokojnie zdobywał fundusze, które przeznaczył na zakup potężnych przedmiotów. Millenium zaczęło nagle dominować na mapie – fatalne decyzje Kikisa wpędzały IHG w coraz większe tarapaty i wydawało się, że historia drugiej odsłony się powtórzy. W kluczowym starciu, które rozegrało się w jamie Elder Dragona, Illuminar nie zdołało zabezpieczyć tego smoka i znalazło się w potrzasku. Heroiczna postawa delorda i IceBeasto pozwoliła jednak Woolite'owi obrócić walkę i zapewnić swojej drużynie zwycięstwo.