Mecz inaugurujący główny etap European Masters rozegrał się pomiędzy Penguins a GamersOrigin. Po niespełna trzydziestu minutach zmagań zwycięstwo trafiło w ręce przedstawicieli francuskiej organizacji.

Penguins

Poland Glebo ‒ Ornn
Poland Ippon ‒ Trundle
Spain Siler ‒ Anivia
Spain Javaaa ‒ Kai'Sa
Spain Karakal Jr ‒ Alistar

vs.

GamersOrigin

Fiora ‒ Phaxi Slovenia
Lee Sin ‒ TynX Denmark
Ryze ‒ Tonerre France
Xayah ‒ Toaster Lithuania
Rakan ‒ Pulsas Lithuania

W pierwszym spotkaniu głównego etapu turnieju European Masters zmierzyły się formacje Penguins oraz GamersOrigin. Mecz mógł być uznany za interesujący dla sympatyków zawodników znad Wisły, albowiem w hiszpańskiej organizacji występują Piotr „Glebo” Dąbrowski oraz Bartosz „Ippon” Dzikowski, niegdyś znany jako Babunia.

Choć Pierwsza Krew nieoczekiwanie zasiliła konto Javy, to jednak przedstawiciele francuskiej drużyny wiedli prym na przestrzeni wczesnego etapu rozgrywki. TynX świetnie wykorzystał potencjał Lee Sina, zapewniając swojej ekipie wczesne zabójstwa na środkowej. Było to swoiste preludium do prędkiego zwycięstwa.

Pomijając pojedyncze eliminacje, Toaster i spółka lśnili na tle rywali pod każdym możliwym aspektem. To oni zdobyli szereg zewnętrznych fortyfikacji, które znacząco wpłynęły na zasoby finansowe zespołu. Ponadto do nich należały wszystkie pozostałe cele mapy – Cloud oraz Infernal Drake’i, a także zabity w zaledwie dwudziestej drugiej minucie Baron Nashor.

Ulepszenie pochodzące od wspomnianego powyżej stwora rezydującego w górnej części rzeki było niezwykle cenne do zakończenia meczu. Zawodnicy GamersOrigin stawiali na powolne, oblężenie z różnych stron. Po chwili defensywa formacji z dwoma Polakami pękła, a wkrótce w ślad za nią podążył ich Nexus.

Już za chwilę w ramach fazy grupowej zmierzą się Misfits Academy oraz Millenium.