Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej NA Academy League. Mystiques i spółka potrzebują już tylko dwóch zwycięstw lub porażek rywali, by mieć pewny awans do fazy pucharowej. Jednak nie będzie to łatwa przeprawa.

W siódmym tygodniu rozgrywek zadziało się bardzo wiele, aczkolwiek najważniejsze było przełamanie się Evil Geniuses Academy. Ekipa Mystiquesa co prawda zaczęła od remisu z 100 Thieves, jednak warto przypomnieć, że był to wtedy lider tabeli. Pierwsza mapa była stompem na korzyść 100T, w którym wspierający grał Dr.Mundo, ale na drugiej to EG wygrało po 36 minutowej batalii. Za to lepiej poszło dzień później, gdyż Geniusze Zła zwyciężyli z Golden Guardians. Obie mapy trwały mniej niż 25 minut i genialnie radzil sobie polski wspierający ze statystykami 1/1/11 na Leonie i 2/2/12.

Podobnie poszło w ósmej kolejce NA Academy League. Podczas niej Evil Geniuses Academy najpierw w świetnym stylu pokonało Dignitas Academy, tym samym zwyciężając czwartą i piątą mapę z rzędu. Natomiast dzień później przyszły problemy, ponieważ Immortal Academy zremisowało z EG.A. Wszystkie cztery mapy tego tygodnia były stompami. Co ciekawe po tym drugim meczu Mystiques udzielił wywiadu, który możecie znaleźć tutaj.

Zdecydowanym liderem w lidze jest Flyquest, a pewny awans do fazy pucharowej ma zapewniony również 100 Thieves. Na trzecim miejscu plasuje się Team Liquid z bilansem 19-13, a wynik o jedno oczko gorszy ma Cloud9 oraz Evil Geniuses. Listę drużyn dopełniających top6 zamyka TSM z 16 wygranymi na koncie, jednak chętkę na play-offy ma również Immortals z rekordem 15-17.

Już dziś o 22:00 powraca NA Academy League i zobaczymy kluczowe starcie, gdyż IMT zmierzy się z C9. Natomiast cztery godziny później Geniusze Zła podejmą 100T. Ekipa Mystiquesa zagra także z FLY jutro o 22:00.