Właściciel organizacji EDward Gaming podziękował G2 Esports za udział w scrimach podczas tegorocznych mistrzostw świata.

W ubiegłą sobotę drużyna EDward Gaming wzniosła puchar mistrzostw świata w League of Legends. Po raz trzeci w przeciągu ostatnich czterech lat drużyna wywodząca się z Chin zdobyła tytuł najlepszego zespołu na świecie.

Jak się okazuje, wpływ na triumf EDG miało G2 Esports. Na dzień po historycznym dla drużyny zwycięstwie, na Twitterze organizacji pojawił się bardzo ciekawy post. Zawierał on podziękowania Edwarda Zhu, właściciela organizacji EDward Gaming, skierowane do podopiecznych Carlosa „ocelote’a” Rodrugieza Santiago. Zawodnicy G2 regularnie uczestniczyli w blokach treningowych z obecnym mistrzem świata.

Jak się okazuje, mogła to być transakcja, z której obie strony czerpały korzyści. Oprócz dotychczasowych gwiazd G2 Esports, jak Mikyx czy Wunder, w scrimy zaangażowane były także inne osoby. Jedną z nich był Victor „Flakked” Lirola, czyli zawodnik mający w 2022 roku zastąpić na pozycji strzelca Rekklesa. Oznacza to, że talent Hiszpana został sprawdzony nie tylko podczas tryoutów, ale także podczas bloków treningowych z najlepszą drużyną na świecie.