Chiński gigant – Edward Gaming, który zajmując drugie miejsce w swojej grupie zagwarantował sobie udział w ćwierćfinale Mistrzostw Świata zmuszony do sprowadzenia awaryjnego zmiennika.

Yu-hao “Mouse” Chen – Toplaner drużyny wróci do Chin z powodu tragedii w rodzinie. Sprawa została sprawdzona oraz potwierdzona, a zawodnik nie weźmie już udziału w tegorocznych Worldsach. W świetle zasad Riot Games, Edward Gaming może wykorzystać na jego miejsce awaryjnego zmiennika, z aktywnego składu z końca sezonu. Będzie nim Yang “Koro1” Tong – EDG nie może użyć Heo „PawN” Won-seoka, ze względu na regułę dotyczącą narodowości graczy z danego regionu. Koro1 jest Chińczykiem, więc ta zasada go nie dotyczy i pozwala na dołączenie do zespołu.

Edward Gaming udało się wyjść z grupy, lecz zawiedli oczekiwania fanów, nie zajmując pierwszego miejsca. Część problemów jakie miała drużyna leżała właśnie w okolicach górnej alei. Mouse nie radził sobie z większością zawodników, z którymi się mierzył. Czy Koro1 uda się zmienić sytuację ekipy? Chińczyk nie brał w ostatnim czasie udziału w treningach z EDG, grał jedynie Solo Kolejki. Zdaje się, że zmiana zawodnika nie może znacznie osłabić górnej alei, która była głównym zmartwieniem Edward Gaming. Nie wiadomo jednak jak wyglądać będzie zgranie drużyny – być może komunikacja przeważy o nadchodzącym spotkaniu z ROX Tigers.