W walce o awans na finały LANowe turnieju ESL Mistrzostwa Polski i slot w kwalifikacjach do Challenger Series pozostało już tylko osiem zespołów. Komu przypadnie ten zaszczytny tytuł i wilcza część puli nagród wynoszącej 60 000 złotych?

 

Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Na pierwszy ogień pójdą zawodnicy Szef+6 i Overused, czyli zespoły, które wywalczyły sobie miejsce w finale drabinki wygranych. Tutaj naprawdę może zdarzyć się wszystko. Obydwie drużyny w przeszłości pokazały, że są faworytami do wygrania grupy E. Jednak to formacja Sebastiana „niQ” Robaka wygląda lepiej na papierze. Tym bardziej, że ostatnio wzmocniła się o nowych zawodników Pawła „Woolite'a” Pruskiego i Jakub „Cinkrofa” Rokickiego. Z kolei Overused po ostatnim słabym występie na Pyrkonie, ma bardzo niskie morale.

Równolegle odbędzie się pojedynek pomiędzy Ekko Logicznymi a Polish Randomen. Obydwa zespoły wciąż mają szanse pojechać na LAN. Zwycięzca tego meczu w kolejnym zmierzy się z przegranym starcia Szef+6 vs. Overused.

 

Następnie, o 21:00 odbędą się mecze w grupie F. Na Summoner's Rift pojawią się illuminar Honor Gaming oraz HOLOHOLOHOLO. Drużyna Jakuba „Kubona” Turewicza to ewidentny faworyt, jednak w poprzednich meczach ad carry Konrad „itzRenifer” Potępa pokazał się z naprawdę świetnej strony. Nie miał jednak szansy zmierzyć się z kimś tak utalentowanym jak jego dzisiejszy rywal, czyli Jakub „Creaton” Grzegorzewski. Wieczorny mecz będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem i weryfikacją umiejętności.

W tym samym czasie odbywać się będzie starcie pomiędzy TDX Gaming vs. Gunwa. Tutaj naprawdę wszystko może się zdarzyć, ponieważ obydwie formacje prezentują bardzo zbliżony poziom. Pikantności temu starciu dodaje fakt, iż w przeszłości Marcin „Unknown” Kubicki występował u boku Daniela „Owena” Durzyńskiego i spółki.