Koniec oczekiwania, na ekrany wraca najlepsza liga Europy! Przed nami debiuty nowych składów walczących o mistrzostwo Starego Kontynentu.

Począwszy od dziś, aż do 6 marca, co weekend będziemy mogli oglądać zmagania najlepszych europejskich zawodników League of Legends w LEC. W wiosennym splicie 2022 zagra aż pięciu Polaków, z czego czterech z nich zobaczymy na pozycji leśnika. Jedynym wyjątkiem jest Adrian „Trymbi” Trybus, czyli wspierający formacji Rogue.

Gwiazdorski mecz otwarcia

Zgodnie z tradycją, sezon otworzą poprzedni Mistrzowie Europy, czyli w tym przypadku zawodnicy MAD Lions. Lwy zmierzą się z szalenie ciężkim przeciwnikiem, czyli Vitality, które określane jest mianem europejskiego super-teamu. Co ciekawe to właśnie Pszczółki są zdecydowanym faworytem w tym starciu, a przekłada się na to ich gwiazdorska obsada. Na środkowej alei zobaczymy Lukę „Perkza” Perkovića, niezaprzeczalnie jednego z najlepszych graczy na tej pozycji w Europie. Jednak tym co najbardziej może wskazywać na zwycięstwo Vitality jest ich strzelec – Matyáš „Carzzy” Orság, który jeszcze niedawno grał właśnie dla MAD Lions i był ich jednym z najjaśniejszych punktów.

Polska potęga w lesie

Spośród dziesięciu leśników w LEC, aż czterech stanowią reprezentanci Polski. O kondycji rodzimej sceny League of Legends można prawić długo, ale jedno jest pewne – kraj nad Wisłą „produkuje” fenomenalnych junglerów. W ciągu nadchodzących tygodni będziemy mogli kibicować Lucjanowi „Shlatanowi” Ahmadowi w barwach Misftis, Jakubowi „Cinkrofowi” Rokickiemu w debiutującym Team BDS, Oskarowi „Selfmade” Boderkowi we wspomnianym wyżej super-teamie – Vitality oraz Marcinowi „Jankosowi” Jankowskiemu w przebudowanym składzie G2 Esports. Ci ciekawe już podczas pierwszej kolejki zobaczymy bratobójczy pojedynek w lesie, wszak w niedzielne zmagania rozpoczniemy od meczu BDS kontra Misfits.

Harmonogram pierwszego dnia zmagań wygląda następująco:

  • 18:00 – MAD Lions vs Team Vitality (Poland Selfmade)
  • 19:00 – SK Gaming vs Rogue (Poland Trymbi)
  • 20:00 – EXCEL vs G2 Esports (Poland Jankos)
  • 21:00 – Astralis vs Misfits (Poland Shlatan)
  • 22:00 – Fnatic vs Team BDS (Poland Cinkrof)

Mecze można oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games oraz na międzynarodowej transmisji na kanale LEC.