Połowa turnieju Ultraliga Puchar Polski 2022 jest już za nami. Do tej pory z grup wyszły Illuminar Gaming oraz Forsaken. A już dziś poznamy pozostałe dwie formacje, które wystąpią w półfinałach BO5.

Ultraliga Super Puchar 2022 jak dotąd przebiega bardzo zaskakująco. W pierwszej rundzie grupy A jeszcze było w miarę spokojnie, gdyż AGO Rogue z łatwością wygrało 2-0 z Iron Wolves. Natomiast Illuminar co prawda również zwyciężyło 2-0 z devils.one, aczkolwiek po dwóch wyrównanych mapach. O wiele ciekawiej potoczyły się zaś losy pierwszych spotkań zbioru B. Tam już w pierwszym starciu Gentlemen's Gaming sensacyjnie pokonało 2-1 Zero Tenacity, a po tym Forsaken wygrało 2-1 z Grypciocraft Esports. Tytuły MVP meczów w pierwszej rundzie zdobyli: Rabble, many, Ariana oraz Lequ.

Jeszcze ciekawiej działo się w drugiej rundzie. W grupie A znów dwa spotkania skończyły się wynikiem 2-0, jednak faworyci przegrywali. Najpierw devils.one wyeliminowało Iron Wolves z turnieju, a po tym Illuminar Gaming zwyciężyło z AGO Rogue, zajmując pierwsze miejsce w grupie. W zbiorze B zaś również powtórzyły się wyniki 2-1 i również widzieliśmy zaskoczenia. Już na starcie Grypciocraft w świetnym stylu wyeliminowało Zero Tenacity z rozgrywek. A Forsaken ograło Dżentelmenów, awansując z pierwszego miejsca z grupy. Nagrody MVP starć drugiej rundy otrzymali: Domoles, adi11, Silk oraz Mystiques.

Tak prezentuje się terminarz pozostałych spotkań Ultraliga Super Pucharu 2022:

  • Dziś 17:00 AGO Rogue vs devils.one
  • Dziś po pierwszym meczu: Gentlemen's Gaming vs Grypciocraft Esports
  • Piątek 17:00 Illuminar Gaming vs GGM/GRP
  • Sobota 17:00 Forsaken vs RGO/DV1
  • 9 września: Wielki finał