Po przerwie świątecznej powracają rozgrywki turnieju ESL Mistrzostwa Polski. O awans do wielkiego finału i slot w kwalifikacjach do Challenger Series powalczą zespoły z grupy E.

 

Pierwszy mecze rozpocznie się o 19:00. Na Summoner's Rift pojawią się zawodnicy drużyn Szef+6 oraz Polish Randomen. Zapowiada się naprawdę jednostronny pojedynek. Drużyna prowadzona przez Sebastiana „niQ” Robaka to jeden z faworytów do wygrania całego turnieju. W jej składzie znajdziemy zawodników, którzy w przeszłości uczestniczyli w League Championship Series, Challenger Series czy Turkish Champions League. Ich doświadczenie naprawdę robi wrażenie. W końcu to właśnie tacy gracze są autorytetami i wzorami dla młodych chłopców, którzy pragną odnieść karierę w esporcie. Polish Randomen to właśnie przykład tego typu zawodników. Awans do drugiej fazy Mistrzostw Polski już jest dla nich ogromnym sukcesem.

 

Na 21:00 zaplanowano start drugiego meczu. Tam zmierzą się ze sobą Ekko Logiczni i Overused. Tutaj nieco trudniej jest wskazać bezwzględnego zwycięzce przed pierwszą śmiercią. Jednak dużo lepszych zawodników znajdziemy w składzie OR, grają tam m.in.: utalentowany toplaner Marcin „IceBeasto” Lebuda i Mateusz „Matislaw” Zagórski. Ci dwaj zawodnicy już nie raz pokazali, że są naprawdę świetnym duetem. U Ekko Logicznych najmocniejszym punktem jest Bogusław „Raidoe” Janicki. Jednak posiada on zbyt małe doświadczenie, by samemu przesądzić o losach spotkania.