Za nami dzień szybkich meczów, ale i sensacji. Poległo Fnatic, poległo G2 Esports, poległo Team Vitality. W obecnej formie te trzy zespoły mogą mieć spore problemy z dostaniem się na worldsy.

Astralis 1-0 Team Vitality (MVP: promisq)

Renekton / Trundle / Akali / Aphelios / Thresh – Gangplank / Rumble / Lucian / Ezreal / Nautilus

Pierwsza gra była totalnym stompem, Astralis od startu rządziło na mapie, a promisq grał znakomicie. Przed spotkaniem wiele osób typowało Team Vitality, więc jest to pewne zaskoczenie. Chociaż ja uważa, że VIT to strasznie losowo grająca drużyna, bez ustabilizowanej formy.

Rogue 1-0 SK Gaming (MVP: Inspired)

Gwen / Viego / Orianna / Varus / Nautilus – Sett / Lee Sin / Sylas / Ezreal / Alistar

Podobnie przebiegła druga odsłona piątkowego wieczoru. Jednak tutaj był znaczny faworyt, czyli Rogue. Ekipa Inspireda od początku naciskała na rywali, a ci nie potrafili znaleźć odpowiedzi. SK Gaming udało się wyeliminować Trymbiego i zgarnąć trzy smoki, a na tym koniec. RGE po raz kolejny udowodniło, że w tym splicie jest aktualnie najmocniejsze.

Misfits Gaming 0-1 MAD Lions (MVP: Carzzy)

Camille / Lee Sin / LeBlanc / Varus / Galio – Wukong / Viego / Sylas / Kalista / Leona

W walkach drużynowych każdy zawodnik MAD Lions odnajdywał się świetnie. Genialnie inicjował Kaiser, skuteczne flanki miał Armut, a masę obrażeń zadawali Carzzu oraz Elyoya. Za to później Króliczki już były bez szans, a nexus wybuchł w 25 minucie. Więcej o spotkaniu dnia przeczytacie w tym artykule.

Fnatic 0-1 Schalke 04 (MVP: Nuclearint)

Olaf / Volibear / Akali / Tristana / Rakan – Lee Sin / Kindred / Twisted Fate / Varus / Galio

Ciekawsze było starcie pomarańczowych z Schalke. Z początku na mapie dominowało Schalke, dzięki świetnym zejściom Nuclearinta oraz LIMITA. Potem jednak FNC kompletnie wysadziło przeciwników w pierwszej walce drużynowej i zrobiło się równo. Natomiast w kluczowej akcji Broken Blade wyłapał Upseta i S04 wzięło Barona. A później nie było już co zbierać.

Excel 1-0 G2 Esports (MVP: Markoon)

Renekton / Volibear / LeBlanc / Aphelios / Thresh – Gwen / Lee Sin / Sylas / Kai'Sa / Leona

Markoon i Advienne zadebiutowali w meczu na G2 Esports. W normalnych warunkach byłaby bardzo ciężka przeprawa, aczkolwiek ekipa Jankosa jest ostatnio bez formy. Natomiast XL to wykorzystało, fenomenalnie grał Nukeduck, gdyż zaorał Capsa na linii. A holenderski duet świetnie odnajdywał się w walkach drużynowych i wyłapywał rywali.