Przed nami dzień zaciętych na papierze starć w Alior Bank Ultraliga Mistrzostwach Polski. Słabsi będą się mierzyć ze słabszymi, średni ze średnimi, a najlepsi z najlepszymi.

Liderem tabeli po pięciu kolejkach jest AGO Rogue z rekordem 9-1. Za to na drugiej pozycji plasuje się Team ESCA Gaming z bilansem 8-2. Dziś o 19:30 oba zespoły zmierzą się meczu tygodnia Ultraligi. Z pewnością faworytem jest RGO, które w ostatniej kolejce pokazywało świetną, agresywną grę od początku do końca. Natomiast TEG nie powiedziałbym, że potrafi zaskakiwać, a po prostu grać na wysokim poziomie. W bezpośrednim starciu zwyciężyło AGO Rogue, aczkolwiek Dawidsonek miał wtedy spore problemy z internetem.

Następne miejsca zajmują trzy drużyny. Illuminar Gaming i K1CK ex aequo trzecie z wynikiem 6-4, a PDW piąte z 5 triumfami na koncie. IHG podejmie Komil&Friends w pierwszym meczu dzisiejszego wieczoru. Dla tych pierwszych jest to mecz o zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej, a dla Komilów jest to walka o życie. Także faworytem tutaj jest ekipa Lequ, jednak KnF zrobiło zmianę na jungli i zobaczymy jak będą wyglądać z Yutą w składzie.

Trzecie spotkanie odbędzie się pomiędzy wcześniej wspomnianymi K1 i PDW. Tutaj wskazanie faworyta jest moim zdaniem niemożliwe. Z jednej strony ekipa Raxxo radzi sobie ostatnio lepiej, a z drugiej Czajek i spółka wygrali bezpośredni mecz. Na pewno bardziej tego zwycięstwa potrzebuje PDW, które jest tylko o 2 oczka wyżej w tabeli od Komil&Friends.

Ciekawe będzie również starcie wieńczące dzisiejszy dzień rozgrywek Ultraligi. Ze sobą zmierzą się dwie ostatnie drużyny w tabeli, czyli Gentlemen's Gaming i devils.one. Oba mają już minimalne szanse na awans do play-offów, ale zawsze jakieś mają. DV1 z rekordem 1-9 nawet jak wygra, to już dziś może odpaść. Za to GGM z bilansem 2-8 nie jest jeszcze w aż tak tragicznej sytuacji, ale musi dzisiaj zwyciężyć.