W szokującym obrocie wydarzeń w społeczności e-sportowej, dyrektor generalny Team Liquid, Kang „Dodo” Jun-hyeok, poinformował o otrzymaniu gróźb śmierci. Wynika to z zarzutów byłego profesjonalnego gracza League of Legends Yilianga „Doublelift” Penga, sugerujących, że Dodo miał udział w sabotowaniu jego potencjalnego powrotu do League of Legends Championship Series (LCS).

Geneza kontrowersji

Kontrowersje zaczęły się rozwijać 9 marca, kiedy Doublelift, podczas LCS co-stream, twierdził, że GM Team Liquid uniemożliwił mu ponowne dołączenie do zespołu poza sezonem 2023-24. Według Doublelifta, rozmawiał z dyrektorem generalnym Team Liquid o powrocie do LCS, aspirując do zbudowania „super drużyny” wokół niego i środkowego gracza Cloud9 Josepha Joona „Jojopyuna” Pyuna.

Zarzuty Doublelift

Doublelift twierdził, że Jojopyun poinformował go o ultimatum Dodo: aby Doublelift dołączył do Team Liquid, Dodo musiałby albo zrezygnować, albo zostać zwolniony. Ta rewelacja wywołała znaczny niepokój i reakcję społeczności, eskalując do punktu, w którym Dodo zgłosił otrzymywanie gróźb śmierci od fanów.

Odpowiedź Dodo na zarzuty

Reagując na te poważne zarzuty i kolejne groźby, Dodo wziął udział w mediach społecznościowych, aby wyrazić swoje przerażenie wrogością skierowaną w jego stronę. „Co za piękny sposób na rozpoczęcie dnia od wspierających wiadomości od fanów, aby się zabić i gróźb śmierci. Dziękuję wszystkim!” zauważył, podkreślając powagę sytuacji.

Wyjaśnienie od Dodo

Starając się wyjaśnić sprawę, Dodo podzielił się swoją wersją historii na Discordzie Team Liquid. Podkreślił swoją niechęć do ujawniania prywatnych informacji na temat transakcji poza sezonem, ale czuł się zmuszony do poprawienia dezinformacji rozpowszechnianych przez Doublelift. Dodo szczegółowo opisał swoje obszerne dyskusje z Jojopyunem poza sezonem i różne plany składu, które były rozważane. Ostatecznie na decyzję Jojopyuna o dołączeniu do Cloud9 wpłynęło jego pragnienie współpracy z Berserkerem, co nie było zgodne z wizją Doublelift dotyczącą gry u boku Jojopyuna.

Następstwa i perspektywy na przyszłość

Pomimo wyjaśnień Dodo i przeprosin dla Doublelift poza sezonem, wydaje się, że szkody zostały wyrządzone. Reakcja społeczności znacznie obciążyła Dodo, przyćmiewając wyniki Team Liquid i miejsce w wiosennym splicie LCS. Zespół zajął czwarte miejsce i jest gotowy do rywalizacji w wiosennych play-offach o szansę na międzynarodowe zawody.

Podsumowanie

Sytuacja między Dodo i Doublelift rzuca światło na złożoność i wyzwania związane z zarządzaniem zespołami e-sportowymi i kontraktami graczy. Podkreśla również niepokojący trend gróźb i nękania online, z którymi spotykają się osoby publiczne. Ponieważ społeczność czeka na dalszy rozwój wydarzeń, można mieć tylko nadzieję na rozwiązanie, które sprzyja zrozumieniu i pojednaniu w świecie e-sportu.