Kariera esportowa Eścika rozwija się bardzo dynamicznie. Małymi kroczkami do celu to zdecydowanie powiedzenie nie dla niego. A teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie, jakim jest liga niemiecka w barwach GamerLegion.

GamerLegion ma za sobą dwa sezony w tym samym składzie. W 2020 i 2021 roku grali w nim: Phones, Rabble, Nite, Hjarnan i Visdom. Lepszy był ten pierwszy epizod formacji, gdyż niemiecka ekipa dwukrotnie zagrała na EU Masters, a za drugim razem dotarła aż do wielkiego finału. Natomiast w ubiegłym sezonie było już gorzej. GL co prawda dostawało się do play-offów Prime League, lecz od razu odpadało. Po tych występach przyszedł czas na zmiany. Co ciekawe dwójka Rabble i Nite zadebiutuje dziś w Ultralidze w barwach AGO Rogue. A Hjarnan i Phones jeszcze nie wiadomo, gdzie będą grać.

Za to Visdom jest jedynym zawodnikiem, który pozostał w GamerLegiona na sezon 2022. Na dolnej alei zagra z jinjo, który niedawno zadebiutował w PRM. Australijczyk reprezentował barwy UOL Sexy Edition, gdzie dotarł aż do finału zimowego pucharu Prime League. A wcześniej grał przez dwa sezony w ORDER i zdobył nawet wicemistrzostwo OPL. Junglerem został Niemiec D4nKa, którego możecie kojarzyć z gry w PRIDE w Ultralidze. A na górnej alei zobaczymy wracającego do ligi niemieckiej Sacre. Chorwat wcześniej występował w SK Gaming Prime, a później w głównym składzie SK w LEC. Jednak ostatni split spędził w K1CK, gdzie rozczarował.

Natomiast najbardziej interesujący jest nowy środkowy GamerLegion. Eścik jeszcze wiosną poprzedniego roku grał w lidze portugalskiej i nawet nie udało mu się wejść do finału. Natomiast latem dołączył do Illuminar Gaming, gdzie mocno zaskoczył wszystkich swoją postawą. Zwłaszcza w play-offach, w którym indywidualnie spisywał się świetnie, a jego drużyna dotarła do finału Ultraligi. Teraz czas na kolejne wyzwanie, a lekko nie będzie, gdyż GamerLegion na papierze nie jest najmocniejsze w PRM. Uważam, że ekipa Polaka powinna się dostać do fazy pucharowej, a wszystko wyżej będzie sukcesem. Już dziś o 18:00 GL zmierzy się z Eintracht Spandau w meczu otwarcia wiosennego splitu Prime League 1st Division 2022.