Na etapie ćwierćfinału zakończyły się mistrzostwa świata dla graczy MAD Lions. Lwy odpadły z Worlds 2021 po  druzgocącej porażce z DWG KIA.

Już po samym losowaniu wiedzieliśmy, że MAD Lions nie będzie faworytem w tym ćwierćfinale. DWG KIA przez całą fazę grupową nie miało sobie równych i raczej nie zakładało odpadnięcia z Worlds na tak wczesnym etapie.

Do żadnej niespodzianki nie doszło. Już od pierwszej gry było widać, że DWG KIA nie zamierza pozostawić nawet cienia wątpliwości swoim rywalom i pokazać komu półfinał Worlds tak naprawdę się należy. Koreańczycy od samego początku nacierali na wystraszone MAD Lions, które ostatecznie uległo przedstawicielom LCK 0 do 3 i pożegnało się z mistrzostwami świata.

Mimo to MAD Lions należą się niewątpliwie wielkie brawa. Lwy jako jedyny zespół uratowały honor Europy i dały nam mnóstwo emocji, wychodząc z bardzo ciężkiej grupy po niesamowitych pojedynkach z Gen.G i LNG Esports.

W półfinale czekają nas derby Korei. Rozpędzona ekipa  ShowMakera zmierzy się z SKT T1 na czele z Fakerem. Niewątpliwie dla wielu jest to prawdziwy przedwczesny finał Worlds 2021.

Korea, Republic of DWG KIA 3:0 MAD Lions European Union