Za nami dwa pierwsze mecze rundy rewanżowej w zbiorze A Worldsów 2021. Natomiast te były dwoma stompami. Najpierw DK pokonało FPX, a potem Cloud9 rozgromiło Rogue, co jest fatalną informacją dla polskich fanów.

FunPlus Phoenix 0-1 DWG KIA

Gragas / Lee Sin / Irelia / Jhin / Braum – Jayce / Poppy / Twisted Fate / Miss Fortune / Leona

Rozgrywka od początku wyglądała bardzo dobrze dla Koreańczyków. Pierwszą krew po wyłapaniu Nuguri'ego zdobył Khan. Za to potem skutecznie powiększał swoje prowadzenie na górnej alei. W akcji 1 na 2 potrafił ugrać zabójstwo, a chwilę później kolejny raz zabił toplanera FPX. Jednak przewaga DWG KIA do 20 minuty nie była wcale taka wielka. Natomiast wtedy zobaczyliśmy perfekcyjną walkę drużynową w ich wykonaniu. W niej genialną robotę zrobił Canyon, a jego ekipa wzięła smoka oraz Barona. A następnie nie było już co zbierać. DK zniszczyło nexus w 30 minucie.

To sprawia, że Koreańczycy z bilansem 4-0 są już pewni awansu z fazy grupowej i to jak się niedługo po tym okazało, z pierwszego miejsca. Obrońcy tytułu pokazują, że są głównym faworytem do wygrania w całym turnieju.

Cloud9 1-0 Rogue

Graves / Lillia / Irelia / Miss Fortune / Leona – Gwen / Qiyana / Ryze / Draven / Braum

Druga mapa piątkowego popołudnia zaczęła się bardzo niefortunnie dla Rogue. Europejczycy zdecydowali się na wejście do lasu przeciwnika, a to nie poszło zbyt dobrze. Czerwone wzmocnienie zgarnął Blaber, po czym wraz z Perkzem wyeliminowali po jednym rywalu. Jednak na tym nie koniec młynu. Blaber chwilę później upadł od wieży na górnej alei. A Hans Sama zdobył zabójstwo na dolnej alei i wydawało się, że Łotrzyki mogą jeszcze ugrać tę grę. Te odczucie niedługo po tym minęły, ponieważ C9 się rozkręciło i skutecznie napierało na rywali. Widzieliśmy zanurkowania pod wieże zarówno na dole, jak i na górze mapy, a co najgorsze, wszystkie wychodziły znakomicie. Natomiast w walkach drużynowych masę obrażeń zadawali Zven oraz Perkz.

Jedynym pocieszeniem dla fanów europejskiej formacji jest to, że Rogue ma jeszcze matematyczne szanse na awans. Europejczycy muszą wygrać z DWG KIA oraz FunPlus Phoenix lub liczyć na potrójne dogrywki drużyn z wynikami 2-4.

Już za chwilę FunPlus Phoenix podejmie Cloud9, a następnie Rogue zagra z DWG KIA. Za to na koniec dnia zobaczymy spotkania RGE vs FPX i C9 vs DK.