Za nami czwarty tydzień rozgrywek LCK. Świetnym jego zwieńczeniem był przedwczorajszy mecz DWG KIA z Gen.G. Mistrzowie świata wrócili do starego ustawienia i wygrali z wcześniej niepokonaną ekipą Bdd.

Jak wiemy nie tak dawno DWG KIA zdecydowało się na rotacje w składzie. ShowMaker przeniósł się na pozycję strzelca, a Canyon na środkową aleję. Natomiast na jungli zaczął grać rezerwowy mistrzów świata, czyli Malrang. W tym ustawieniu nie wychodziło najlepiej. DK co prawda wygrało swój pierwszy mecz 2-0 z Afreeca Freecs i kolejny 2-0 z DRX. Jednak na fredit BRION poszło znacznie gorzej i ekipa Khana przegrała 1-2, a dwa dni później ledwie wygrała 2-1 z przedostatnim HLE. Także bywało różnie, a zbliżały się mecze na drużyny z czołówki ligi, więc DK powróciło do starego ustawienia.

Na Nongshim RedForce to nie zadziałało, ponieważ i tak skończyło się na 1-2. Tam świetną serię zagrał Rich, czyli toplaner NS. Następnie DWG KIA zmierzyło się z niepokonanym w lidze Gen.G. Wszyscy spodziewali się wielkich emocji lub łatwego zwycięstwa GEN. Tymczasem ShowMaker i społka na pierwszej mapie zdeklasowali rywali. Za to druga gra była wyrównana, ale w walkach drużynowych Canyon na Viego wysadzał wszystkich. Tytuły MVP mapy dostali Khan oraz ShowMaker.

Liderem tabeli dalej jest oczywiście Gen.G z rekordem 7-1. Natomiast DWG KIA ex aqeuo z Nongshim RedFroce, Afreeca Freecs i Liiv SANDBOX plasują się na drugiej pozycji. Listę zespołów łapiących się aktualnie do fazy pucharowej zamyka T1 z czterema zwycięstwami na koncie.

Już jutro odbędą się dwa bardzo ciekawe mecze na szczycie tabeli. DK podejmie LSB, a NS zmierzy się z AF, więc po tych starciach będziemy mieć oddzielne top3. Ciekawie się również zapowiada spotkanie Gen.G z T1 w piątek o 10:00 oraz HLE kontra DK w sobotę o 13:00. Transmisję ze wszystkich meczów znajdziecie na kanale LCK.