Za nami pierwsza gra Worldsów 2021, w której obrońcy tytułu mistrza świata pokazali swoją moc. DWG KIA ograło FunPlus Phoenix, niszcząc nexus rywali już przed 30 minutą. A tym samym potwierdzili, że będą głównymi faworytami do zwycięstwa w całym turnieju.

Starcie otwierające główną fazę mistrzostw świata 2021 zapowiadało się bardzo ciekawie. DWG KIA, czyli aktualni mistrzowie świata mierzyli się z FunPlus Phoenix, czyli mistrzami z 2019 roku. Ciężko było wskazać faworyta, gdyż obie ekipy dominowały podczas letniego splitu w swoich regionach. Chociaż FPX przegrało finał LPL, jednak o poziomie w LCK, gdzie zwyciężyło DK mówiło się trochę gorsze rzeczy.

DWG KIA 0-0 FunPlus Phoenix

Graves / Trundle / Leblanc / Miss Fortune / Yuumi – Jayce / Jarvan IV / Galio / Kai'Sa / Nautilus

Rozgrywka zaczęła się genialnie dla DWG KIA. Już w szóstej minucie pierwszą krew zgarnął ShowMaker. 21-letni środkowy wraz z trzema sojusznikami zabił Doinb. Natomiast cztery minuty później Koreańczycy podjęli Herolda, a FPX zdecydowało się o niego walczyć. Nie był to jednak dobry pomysł, Canyon zgarnął potwora, a jego ekipa wysadziła zgromadzonych przy nim rywali. Za to w międzyczasie Ghost z Berylem wyeliminowali samotnego na dolnej alei Lwx'a. A Nuguri i spółka prowadzili trzema tysiącami sztuk złota.

Następnie DK skutecznie powiększało swoją przewagę poprzez głęboko ustawioną wizję, która umożliwiała branie wież oraz smoków. W dodatku udawało się im wyłapywać przeciwników, a to nie było trudne, ponieważ zadawali olbrzymie obrażenia. Nashor został wzięty przez Koreańczyków już w 25 minucie, a nexus ich rywali upadł niedługo po tym, gdyż już w 29 minucie.