Za nami już ponad połowa meczów w LCK. Jak na razie na fotelu lidera tabeli plasuje się Gen.G, jednak w najlepszej formie są DWG KIA oraz Nongshim RedForce.

DWG KIA zdecydowanie wygląda lepiej w swoim mistrzowskim składzie. Ghost i spółka wygrali 2-0 z Liiv SANDBOX, a następnie 2-0 z Hanwha Life Esports. Wszystkie te mapy były jednostronne, a aż trzy nagrody zdobył Canyon. 20-letni jungler zagrał dwie świetne gry Dianą i jedną Gwen.

Też 4-0 tydzień zrobił Nongshim RedForce. Jednak Peanut i spółka grali na znacznie lepsze drużyny. Najpierw po niesamowitym comebacku i drugiej jednostronnej mapie zwyciężyli z Afreeca Freecs. A następnie z łatwością pokonali T1. Dwa tytuły MVP dostał legendarny jungler, a po jednej zgarnęli Rich i deokdam.

Oba wspomniane zespoły mają rekord 7-3, więc są jedno oczko za Gen.G. Natomiast pod nimi z wynikiem 6-4 plasuje się Afreeca Freecs. A top6 uzupełniają T1 oraz liiv SANDBOX. Dalej w walce o awans liczą się KT Rolster oraz HLE. Natomiast cztery porażki z rzędu zaliczyło Fredit BRION, a rekord 1-9 ma DRX.

Od tego tygodnia będą tylko cztery dni meczowe. Najciekawiej zapowiada się czwartkowe starcie Nongshim RedForce z DWG KIA, które rozpocznie się o 13:00. Poza tym DK zmierzy się w sobotę o 13:00 z T1, a NS podejmie KT Rolster w niedzielę o 13:00. Co ciekawe T1 i KT grają ze sobą w czwartek o 10:00.