Hiszpańska organizacja Giants Gaming boryka się z niemałymi problemami. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli League Championship Series, mając na koncie tylko dwa zwycięstwa, a do końca splitu pozostały już tylko cztery mecze. Czy dzięki zmianom w składzie uda im się uratować sezon? 

Aby odwrócić swoją niezbyt przyjemną sytuację o 180 stopni, organizacja postanowiła pożegnać się z Peterem „Atomem” Thomsenem, Joachimem „Betongjocke” Rasmussenem oraz Adriánem „Adryhem” Pérezem. Atom i Betongjocke dołączyli do Giants na początku roku. Mieli wnieść do zespołu trochę świeżości. To się jednak nie udało.

 

Z kolei Adryh to prawdziwa legenda zespołu. Od sierpnia 2014 dumnie reprezentował barwy Giants Gaming. W grudniu tego samego roku, pokonując polskie Reason Gaming, wywalczył awans do upragnionego League Championship Series. Dziś jednak rozstaje się ze swoimi kolegami. Tym samym ostatnim Hiszpanem w składzie zostaje Isaac „xPepii” Flores.

 

Giants Gaming zdecydowało się na pozyskanie trzech nowych graczy, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom. Są to: Lennart „Smittyj” Warkus, Tae-Wan „Wisdom” Kim i Seung Ik „S0NSTAR” Son. Niemiec występował w Team Dignitas, jednak miał problemy z utrzymywaniem dyscypliny, dlatego z niego zrezygnowano. Z kolei Koreańczycy to bardzo doświadczeni gracze, którzy występowali w ROX Tigers i Incredible Miracle.

 

Skład Giants Gaming:

  • GermanyLennart „Smittyj” Warkus
  • Korea, Republic ofTae-Wan „Wisdom” Kim
  • SpainIsaac „xPepii” Flores
  • Korea, Republic ofSeung Ik „S0NSTAR” Son
  • SwedenOskar „G0DFRED” Lundström