Po kolejnej w tym roku pełnej serii BO5 poznaliśmy ostatnią drużynę z Korei Południowej, która pojedzie na Worldsy. DRX zwyciężyło 3-2 z Liiv SANDBOX i zagra w fazie Play-In najważniejszego turnieju. To będą już siódme mistrzostwa Deft'a.

Znów w spotkaniu na szczycie LCK zobaczyliśmy srebrne zgrzyty. Na pierwszej mapie w dominującym stylu wygrało DRX. Za to podczas drugiej odsłony serii Liiv SANDBOX zrewanżowało się tym samym. Trzecia mapa również padła łupem Croco i spółki, aczkolwiek na czwartej DRX z Deft'em na Zeri na czele wróciło na dobrą drogę. Sensacyjnie najkrótsza była ostatnia odsłona porannego starcia.

Liiv SANDBOX (Dove, Croco, Clozer, Prince, Kael) 2-3 DRX (Kingen, Juhan, Zeka, Deft, BeryL)

Aatrox / Vi / Ahri / Sivir / Lulu – Jax / Sejuani / Sylas / Zeri / Soraka

Gra zaczęła się od długiej akcji wokół topa, w której pierwszą krew zgarnął Kingen. Natomiast niedługo po tym DRX podjęło Herolda, po którego próbowało podejść LSB. Szybko jednak wyłapany przez Juhan'a został Clozer. A pozostała dwójka zawodników Liiv SANDBOX nie chciała opuścić miejsca zdarzenia, co było dużym błędem i przypłaciła za to życiem. Ponadto dosłownie chwilę później przy podniebnym smoku znów świetnie na rywali odwrócił się Juhan, a jego ekipa zdobyła trzy eliminacje i potwora. W 12 minucie na tablicy wyników widniał wynik 0-7, a DRX miało prawie pięć tysięcy sztuk złota przewagi.

Na tym zaś nie koniec, gdyż Juhan tym razem zaatakował dolną aleję. Było blisko, by LSB odwróciło losy tej walki, ale BeryL uleczył swoich sojuszników, a ci zabili dwójkę rywali. A przy oceanicznym smoku byliśmy świadkami prawdziwej rzezi. DRX wręcz wysadziło przeciwników i wyszło na prowadzenie 14-1. Nikogo nie zdziwiło to, że kilka minut później wybuchł nexus LSB. Tym samym DRX awansowało na mistrzostwa świata 2022 w Ameryce Północnej. Deft po raz siódmy pojedzie na Worldsy. Pozostałymi reprezentantami LCK na tym turnieju są: DWG KIA, T1 oraz Gen.G.