Niestety po pięciu grach Team HUMA okazało się lepsze od Inspire Esports. W pierwszym półfinale europejskich rozgrywek Challenger Series, drużyna Pawła „Woolite'a” Pruskiego nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi i przegrała 2:3.

 

Mecz półfinałowy odbywał się na zasadach Best-of-five, czyli do trzech wygranych. Już przed tym pojedynkiem nie brakowało emocji. Zmierzyły się ze sobą dwie równorzędne ekipy, które z pewnością poradziłyby sobie w rozgrywkach League Championship Series. Team HUMA to Europejski super team z gwiazdami pokroju Jorge „Werlyba” Casanovasa i Anıla „HolyPhoenix” Işıka. Z kolei Inspire to grupa bardzo utalentowanych młodych graczy na czele z Woolitem.

 

Na pierwszej mapie IE przejęło inicjatywę. Następnie wygrała HUMA, potem znowu IE. Wtedy wydawało się, że drużyna Polaka awansuje do finału fazy playoff Challenger Series. Tak się jednak nie stało. Huma otrząsnęła się i po prostu ruszyła po to, co im się należało. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Werlyb i HolyPhoenix. Zawodnicy, którzy niegdyś występowali w LCS i TCL zachowali zimną krew i pociągnęli swój zespół ku zwycięstwu, wygrywając dwie mapy z rzędu.