W ten weekend Wojciech „Tabasko” Kruza nie mógł narzekać na nudę. Polski jungler wybrał się do Francji na turniej Lyon e-Sport 9, gdzie wystąpił w drużynie The Glorious Team. Jego formacja zajęła trzecie miejsce i wygrała 2000 euro.

 

Na turniej do francuskiego miasta Lyon przyjechały w sumie 32 zespoły. W tym takie formacje jak: Millenium, Renegades Banditos, against All authority, czy byłe Natus Vincere. Drużyna Polaka nie była stawiana jako faworyt, a sam jungler przed wyjazdem na swoim fanpage'u napisał, że nie liczy na wygranie turnieju. Tak też się stało. The Glorious Team zajęło trzecie miejsce, po przegranej 0:2 z Renegades Banditos.

Turniej Lyon e-Sport został zdominowany przez drużynę Millenium, która nie przegrała żadnego spotkania. W finale zmierzyli się z Renegades Banditos, pokonując ich 3:0.

Z wyjazdu do Francji zadowolony jest Tabasko. Jungler Illuminar Honor Gaming zauważył, że zrobił bardzo duży progres od momentu podpisania kontraktu z Illuminar Honor Gaming do swojego występu w Lyon. Nie wiemy jaka jest przyszłość polskiego zawodnika. Zawodnik twierdzi, że nie opuści swojej drużyny i zagra z nią Mistrzostwa Polski.

 

Klasyfikacja końcowa Lyon e-Sport 9:

  1. Millenium – 8000 euro
  2. Renegades Banditos – 5000 euro
  3. The Glorious Team – 2000 euro