Ikona północnoamerykańskiego League of Legends przechodzi na emeryturę. O odwieszeniu myszki na kołek zadecydował Yiliang „Doublelift” Peng.

Okienko transferowe w społeczności League of Legends nie przestaje zaskakiwać. Zadawałoby się, że interesujące posunięcia zakończą się na transferze Perkza za ocean. Jak się okazuje, najnowsze wieści dobiegają z Ameryki Północnej, lecz dotyczą dotychczasowego strzelca Team SoloMid.

Użycie słowa „dotychczasowego” nie jest przypadkowe. W środowy wieczór Yiliang „Doublelift” Peng podjął ostateczną decyzję o przejściu na emeryturę, idąc w ślad za dotychczasowym kolegą z środkowej alei, Bjergsenem. Na chwilę obecną nie jest wiadome, kto zasiądzie w dotychczasowym fotelu jednego z najbardziej ikonicznych graczy regionu.

W wydanym oświadczeniu Doublelift podsumował trwającą blisko dekadę karierę. W emocjonalnym podzielił się początkami swojej kariery, a także tym, co w jego życie wniosła Liga Legend. Peng w trakcie swojej przygody jako profesjonalny esportowiec wielokrotnie sięgnął po trofeum najważniejszej ligi w Ameryce Północnej. Najbardziej spektakularnym sukcesem międzynarodowym sukcesem gracza było zajęcie drugiego miejsca w trakcie ostatniego Mid-Season Invitational.