Firma Diablo Chairs stawia kolejny krok w rozwoju polskiej sceny esportowej. Przedsiębiorstwo będące przodującym producentem foteli dla graczy w Europie zapewniło zaplecze i miejsce do rozwoju piątce utalentowanych graczy League of Legends.

W czwartkowe popołudnie, na trzecim piętrze Esports Performance Center doszło do spotkania prasowego z przedstawicielami marki Diablo Chairs. Marka, która wyraźnie naznaczyła swój ślad na scenie esportowej poprzez wspieranie licznych inicjatyw, zdecydowała się na podjęcie kolejnego kroku – inwestycji we własną drużynę.

W wyjściowej piątce nie doszło do wielu zmian, względem czasu, gdy zespół próbował swoich sił w kwalifikacjach do trzeciego sezonu Ultraligi. Powiew świeżości odczujemy jedynie w przypadku jungli, albowiem dotychczasowe miejsce T4nky’ego objął Adam „Crazy” Fedoruk. Oprócz niego w zespole zobaczymy Marcina „Unknowna” Kubickiego, Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika, Damiana „Deflesa” Filipowa oraz Ireneusza „Iluzjonista” Opalińskiego.

Jak wspomina Paweł Nowak, CEO Diablo Chairs, utworzenie własnej drużyny było naturalnym, kolejnym etapem obecności w esporcie. Spojrzenie na zespół jest długoterminowe z uwagi na dostrzeżony potencjał w zgromadzonych zawodnikach. Cel jest jeden – dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju sportów elektronicznych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Nadziei na przyszłość nie ukrywa także Iluzjonist, zawodnik pozycji wsparcia. Dwudziestolatek jasno przedstawia swoje plany na przyszłość: po dwurocznej przerwie powraca tylko i wyłącznie po to, aby wygrywać, i ma zamiar robić to w Polsce. Nadchodzącymi egzaminami dla drużyny będą zmagania podczas Polskiej Ligi Esportowej, jak i kolejnych eliminacjach do Ultraligi.