Team WE pokonało Suning Gaming i tym samym awansowało do półfinału drabinki wygranych Demacia Cup. W jutrzejszym meczu zmierzą się z EDward Gaming.

Suning Gaming

China XiaoAL – Maokai
China H4cker – Lee Sin
China Knight – Azir
Korea, Republic of Fury – Ezreal
Korea, Republic of Yoon – Braum

vs.

Team WE

Cho'Gath – 957 Korea, Republic of
Kha'Zix – Condi China
Malzahar – xiye China
Miss Fortune – Mystic Korea, Republic of
Alistar – Ben Korea, Republic of

Początek spotkania przebiegał mocno pod dyktando Suning Gaming. H4cker w stu procentach wykorzystał potencjał Lee Sina we wczesnym etapie gry. Później Fury i Yoon wypracowali sobie zabójstwo na dolnej alejce, ale Mystic przytomnie odpowiedział fantastycznym strzałem w Fury. Sytuacja na mapie szybko zmieniła się po kiepskim wejściu H4ckera do wrogiego lasu, które zaowocowało dwoma zabójstwami na konto Team WE. To pozwoliło półfinalistą Mistrzostw Świata zbudować sobie przewagę w złocie i nawet błąd Bena tego nie zmienił.

W środkowym etapie gra mocno zwolniła. Dopiero w 29 minucie WE zabiło barona po tym, jak podwójne zabójstwo w starciu drużynowym zdobył Mystic. Team WE nie zdołał zniszczyć inhibitora przy pomocy zdobytego wzmocnienia, ale jeszcze mocniej powiększyli swoje prowadzenie w złocie. Błąd Yoona pozwolił WE zniszczyć inhibitor, a chwilę później po wygranej walce zespołowej drużyna Mystica zakończyła spotkanie.

Team WE

China 957 – Shen
China Condi – Kha'Zix
China xiye – Malzahar
Korea, Republic of Mystic – Kalista
Korea, Republic of Ben – Gragas

vs.

Suning Gaming

Gangplank – XiaoAL China
Lee Sin – Tian China
Azir – Knight China
Miss Fortune – Fury Korea, Republic of
Tahm Kench – Yoon Korea, Republic of

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dziwnego zabójstwa w wykonaniu 957 w sytuacji jeden na jednego. W tej sytuacji zdobył on przewagę w bardzo ciężkim pojedynku. Niedługo potem przy użyciu umiejętności ostatecznej Shena WE zdobyło pierwszą cegłę. Suning nie zamierzało się cofnąć i z tego powodu tracili kolejne zabójstwa. Gra była bardzo dynamiczna na wczesnym etapie, ale WE ciągle utrzymywało przewagę na poziomie 2000 złota.

Na początku środkowego etapu spotkania WE wymusiło rotacje rywala na dolną alejkę i w tym czasie unicestwili barona. Z jego wzmocnieniem mocno nacisnęli na bazę przeciwnika, a przy okazji zdobyli kilka pojedynczych zabójstw. Suning Gaming widząc, że tracą inhibitor, zdecydowało się rzucić do walki drużynowej. W tej potyczce WE okazało się lepsze i po chwili zakończyło to spotkanie.