W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Demacia Cup Rogue Warriors pokonało Suning Gaming i tym samym przeszli do kolejnej rundy drabinki przegranych, gdzie czeka na nich Invictus Gaming.

Suning Gaming

China XiaoAL – Cho'Gath
China H4cker – Kha'Zix
China Knight – Corki
Korea, Republic of Fury – Ezreal
Korea, Republic of Yoon – Leona

vs.

Rogue Warriors

Maokai – Mouse China
Lee Sin – Flawless Korea, Republic of
Malzahar – doinb Korea, Republic of
Miss Fortune – Smlz China
Alistar – Killua China

Od pierwszych minut gry Rogue Warriors miało spore problemy. W trzeciej minucie Fury zdobył zabójstwo w sytuacji dwóch na dwóch i tym samym zdobył dużą kontrolę nad linią. RW było w stanie odzyskać kontrolę nad dolną alejką, ale w tym samym czasie bardzo dużo tempa stracili w górnej części mapy. Największe problemy miał Mouse w potyczce z XiaoAL. Suning Gaming popełniło jednak spory błąd, podejmując smoka i tym samym przegrali bardzo ważną walkę zespołową.

Rogue Warriors w środkowym etapie spotkania odzyskało kontrolę nad grą i zaczęło mocno przyspieszać tempo. Dobrze wiedzieli, że w późnym etapie gry nie będą mieli żadnych szans przeciwko kompozycji drużyny przeciwnej. Suning Gaming podjęło bardzo ryzykownego barona, którego udało im się zabezpieczyć za cenę straty tylko i wyłącznie jednego gracza. Z wzmocnieniem od Nashora nie byli w stanie robić nic innego oprócz bronienia własnych wież, ale to pozwoliło im bardzo mocno przeciągnąć grę. W konsekwencji doszli do późnego etapu spotkania i w nim kompletnie rozbili drużynę przeciwną i wyszli na prowadzenie w tym starciu.

Suning Gaming

China XiaoAL – Illaoi
China Tian – Kha'Zix
China Knight – Malzahar
Korea, Republic of Fury – Miss Fortune
Korea, Republic of Yoon – Braum

vs.

Rogue Warriors

Maokai – Mouse China
Lee Sin – Flawless Korea, Republic of
Kassadin – doinb Korea, Republic of
Ezreal – Smlz China
Tahm Kench – Killua China

Suning Gaming mocno zaryzykowało wybierając Illaoi i już od pierwszych minut Flawless skupiał się na tym, żeby zatrzymać tego bohatera i nie pozwolić mu zdominować górnej alejki. Rogue Warriors dużo rotowało po mapie i było w stanie zdobywać kolejne zabójstwa, ale w zamian oddawali struktury przeciwnikom i ostatecznie na początku środkowego etapu gry to nadal Suning Gaming miało przewagę w złocie.

Rogue Warriors bardzo mocno skupiło się na zdobywaniu zabójstw, żeby dostarczyć Kassadinowi jak największą ilość złota. Dopiero w 29 minucie zabili barona i zaczęli szukać okazji, żeby przebić się do bazy rywala. Dopiero drugi zabity baron pozwolił Rogue Warriors zakończyć spotkanie. Duży udział w tym miał Smlz, który w całym meczu zadał bardzo dużo obrażeń.

 

Suning Gaming

China XiaoAL – Cho'Gath
China H4cker – Sejuani
China Knight – Azir
Korea, Republic of Fury – Kalista
Korea, Republic of Yoon – Thresh

vs.

Rogue Warriors

Gnar – Mouse China
Jarvan IV – Flawless Korea, Republic of
Malzahar – doinb Korea, Republic of
Ezreal – Smlz China
Alistar – Killua China

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Tempo dyktowali zawodnicy Rogue Warriors, którzy często rotowali po mapie, ale ich przeciwnicy bardzo przytomnie odpowiadali na ruchy przeciwnika. Ostatecznie to drużyna Smlz wypracowała sobie minimalną przewagę w złocie we wczesnym etapie gry, ale potrzebowali bardzo mocno przyspieszyć tempo gry, żeby nie pozwolić rywalom wykorzystać potencjału ich kompozycji w późnym etapie gry.

Rogue Warriors potrzebowało aż dwukrotnie unicestwić barona, żeby być w stanie przebić się do bazy rywala i zniszczyć ich inhibitor. Po chwili wygrali kolejne starcie drużynowe i zakończyli spotkanie, przechodząc do kolejnej rundy turnieju.