Już w czwartek na serwerach pojawi się nowa aktualizacja, która może mocno namieszać w rozgrywce poszerzając pulę dostępnych leśników.

Niezbadane są wyroki Riot Games w przypadku niektórych zmian czynionych w aktualizacjach. W patchu zaprezentowanym wczoraj, który na oficjalnych serwerach zagości dopiero w czwartek, przedstawiono sporą gamę wzmocnień bohaterów oraz poszerzenie puli junglerów o dość niespodziewane postacie.

Wzmocnień doczekali się Amumu, Caitlyn, Jayce, Lux, Rammus, Sylas oraz Udyr. Idąc po kolei – smutna mumia będzie teraz szybciej dolatywać do wrogów po trafieniu swojego Q, zaś jej umiejętność ostateczna będzie przerywać doskoki przeciwników. Caitlyn od pierwszego poziomu zyska dodatkową prędkość ataku, Jayce zyskał większy przyrost many oraz obrażenia na umiejętności Ku Niebiosom. Pani Jasności, czyli Lux, zyskuje trochę obrażeń na swojej klatce oraz od dziś będzie mogła użyć swojego błysku podczas rzucania umiejętności ostatecznej, jednak Ostatnia Iskra nie porusza się razem z nią. Idąc dalej – Rammus otrzymał trochę prędkości ataków podstawowych, Sylas obrażenia na Smagnięciu Łańcuchem, zaś Udyr od teraz korzystać będzie z wzmocnienia Podniebnego Smoka.

W dziale nerfów jest bardzo ciekawe. Przede wszystkim Soraka i Sona otrzymały potężne nerfy na granie pod sololinię. Gwiezdne Dziecko otrzymało sporo osłabień na umiejętność Q oraz przyrost many, które zostały zrekompensowane… jeszcze większym leczeniem. Natomiast umiejętności Wirtuozka Strun będą zużywać dwukrotnie więcej many gdy obok niej nie będzie znajdował się żaden sojusznik. Oprócz nich nerfy dotknęły ponownie Apheliosa oraz Aurelion Sola i Singeda.

Riot Games w łatce 10.4 zdecydował się znacznie powiększyć pulę leśników. Tę decyzję argumentują małą popularnością tej pozycji na niższych dywizjach. Dlatego też najpopularniejsze czempiony w niższych dywizjach zostają przystosowani do gry w jungli. Wśród nich znaleźli się Darius, Diana, Garen, Gnar, Mordekaiser, Talon oraz Zed. Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem.

Zapraszamy również do omówienia patcha: