Evil Geniuses nie będzie miało łatwo podczas finałów League of Legends Championship Series. Organizacja podała oświadczenie, że Danny nie zagra podczas nich i skupi się na swoim zdrowiu mentalnym. Zamiast niego wystąpi Kaori.

Sporty, esport i ogólnie rywalizacja, którą ogląda wielu ludzi, jest związana z dużą presją. Niestety od zawsze było tak, że, jak wszystko dobrze idzie, możesz być wielbiony, ale jak idzie źle, to jest się mieszanym z błotem. Na to w słynnym wywiadzie uwagę zwracał polski tenisista Jerzy Janowicz, mówiąc: „Bohatera trzeba tworzyć generalnie przez całą karierę, a śmiecia i zero można stworzyć w jeden mecz”. Trzeba mieć wytrzymałą mentalność, by to udźwignąć. Nie wiadomo do końca, czy krytyka jest głównym powodem przerwy Danny'ego, aczkolwiek była ona ostatnio bardzo widoczna. Natomiast organizacja wspomniała o tym, że strzelec formacji musi zadbać o swoje zdrowie mentalne.

W wiosennym splicie Danny był główną gwiazdą amerykańskiej ligi. Młodziutki strzelec grał fenomenalnie, a kilka jego zagrań przeszło na zawsze do historii. Największy szał w społeczności wywołał PENTAKILL Kai'Są w akcji dwóch na pięciu, w której Danny najpierw ukradł przeciwnikom Nashora. Niesamowita była również walka drużynowa w 2021 roku, w której, prawie że sam wyeliminował piątkę przeciwników Tristaną. Ponadto Evil Geniuses wygrało split i pojechało na Mid-Season Invitational. Tam poszło im średnio, aczkolwiek po Dannym spodziewano się wielkich rzeczy i z pewnością jest on główną nadzieją LCS.

Jednak lato idzie mu dużo gorzej i to inni gracze EG błyszczą, a amerykański strzelec dostaje mnóstwo krytyki. Także nie powinno dziwić, że Danny mógł nie wytrzymać presji i mam nadzieję, że jego zdrowie mentalne się poprawi i wróci do składu na mistrzostwa świata, a jeśli nie, to na przyszły sezon. Natomiast podczas finałów letniego splitu LCS 2022 zastąpi go Kaori. Turecki strzelec spędził ten rok w akademii Geniuszy Zła, a w 2021 był topowym zawodnikiem na rodzimej scenie. Co ciekawe grał wtedy w SuperMassive Blaze w składzie z Ragner'em, który teraz jest czołowym toplanerem w europejskich ligach regionalnych.