W minioną sobotę zakończył się turniej KeSPA Cup 2020, zrzeszający dziesięć koreańskich drużyn League of Legends. Ostatecznie trofeum trafiło w ręce reprezentantów DAMWON Gaming.

Data rozpoczęcia wiosennego splitu 2021 League of Legends Champions Korea nie jest jeszcze znana. Nie oznacza to jednak esportowej stagnacji. Ostatnie dni albowiem były dedykowane rozgrywkom KeSPA Cup 2020. W turnieju trwającym na przełomie roku 2020 i 2021 udział brało dziesięć czołowych drużyn Korei Południowej.

Początkowo ekipy zostały rozdzielone pomiędzy dwie grupy. Najlepsze trzy formacje z każdej z nich awansowały do play-offów w formie drabinki turniejowej. Awans z pierwszego miejsca premiowany był miejscem bezpośrednio w półfinale, natomiast miejsce drugie i trzecie oznaczało potrzebę rozegrania spotkania ćwierćfinałowego.

Najlepszą drużyną w grupie A było DAMWON Gaming, natomiast w grupie B KT Rolster. Play-offy sprowadziły się do finału, gdzie rywalizowała ekipa Ghosta przeciwko NS RedForce, organizacji znanej wcześniej jako Team Dynamics. Spotkanie w formacie best of five szybko zakończyło się z uwzględnieniem najszybszego scenariusza na korzyść aktualnych mistrzów świata.

Turniej dla drużyny ShowMakera był nie tylko możliwością zdobycia kolejnego trofeum do gablotki. Była to przede wszystkim okazja do przetestowania w boju nowych członków formacji: Khana, który na górnej alei zastąpił Nuguriego oraz szkoleniowca, KKomę, który zajął miejsce Zefy.