Społeczność League of Legends wyraźnie krytykuje wprowadzonego w przedsezonie Smoka Chemtech, prosząc o jego usunięcie.

Gdy pojawił się film zapowiadający tegoroczny przedsezon oraz garść nadchodzących zmian, sam przedstawiciel Riot Games zapowiedział, że nowe smoki będą delikatnie silniejsze i nie widzą z tym problemu. Jednak społeczność League of Legends ma odmienne zdanie w sprawie Smoka Chemtech, o którym wypowiadają się w bardzo nieprzychylny sposób. Negatywne komentarze padają z ust zarówno niedzielnych graczy, jak i profesjonalnych – sam Marcin „Jankos” Jankowski wielokrotnie krytykował mapę Chemtech podczas swojej transmisji.

Krytyka oczywiście podparta jest argumentami. Odrodzenie gwarantowane przez Smoka Chemtech daje zdecydowanie zbyt dużą przewagę, nawet po ostatnich nerfach. Drużyny, które zapewniły sobie duszę tego stwora wygrywają aż 90.7% gier, przy czym na przykład w przypadku duszy Smoka Piekielnego jest to aż o 2.7% mniej. Ponadto jest to jedyna dusza, której winratio przekracza 90%. Do bardzo mocnej duszy dochodzi jeszcze mapa z polem kamuflażu, która według graczy jest po prostu bardzo irytująca.

W wyniku tego, na redditcie powstała nieoficjalna petycja z prośbą o usunięcie Smoka Chemtech. W wątku wypowiedzieli się pracownicy Riot Games – jeden z nich zapowiedział, ze stworzona zostanie oficjalna ankieta w kliencie gry, która pozwoli zbadać problem globalnie, a nie jedynie wśród anglojęzycznej społeczności. Z kolei GreaterBelugaWhale powiedział wprost – jeśli studio uznaje coś za niezdrowe dla gry, ustalają priorytet zmian, a ostatecznie usunięcia. Możemy więc się spodziewać, że nim Smok Chemtech zniknie z gry, o ile w ogóle się to stanie, najpierw będzie mocno zmieniany.