Przed nami prawdziwa gratka dla fanów polskiej sceny. Niepokonane Team ESCA Gaming zmierzy się z najmocniejszym na papierze AGO Rogue. Już to spotkanie przyniesie olbrzymie emocje, a jest jeszcze kilka, na które warto zwrócić uwagę.

Team ESCA Gaming po czterech kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w Ultralidze z rekordem 8-0. HARPOON i spółka należą do grona czterech niepokonanych drużyn z europejskich lig regionalnych. A pozostałe to GamerLegion, Fnatic TQ, Entropiq, więc jest się czym chwalić. Poza tym sam styl gry TEG jest po prostu przyjemny dla oka. Każdy zawodnik stoi indywidualnie na wysokim poziomie, a i zgranie drużynowe funkcjonuje bardzo dobrze.

Natomiast AGO Rogue plasuje się na drugiej pozycji z wynikiem 7-1. Ekipa Luckera również gra świetnie i sam strzelec pokazuje się znakomicie i warty uwagi jest fakt, że jego KDA wynosi aktualnie 55,5. Nie można też zapomnieć jakim składem dysponuje akademia Rogue. Przed sezonem formacja była stawiana w roli zdecydowanego faworyta do mistrzostwa. Także teraz nastąpi świetna weryfikacja, gdyż TEG to idealny sprawdzian. To jest też świetne dla całej polskiej sceny, ponieważ gdyby w w Ultralidze AGO nie miało sobie równych, to na EU Masters mogłoby być ciężko bez wcześniejszych cięższych przepraw.

Warto też wspomnieć o pozostałych starciach w pierwszym dniu piątej kolejki Ultraligi. Już dziś Iron Wolves podejmie Komil&Friends, a wygrany samodzielnie będzie zajmował trzecie miejsce w tabeli z bilansem 6-3 na półmetku rywalizacji. Dobrze zapowiada się też mecz Z10 kontra IHG, gdyż zmierzą się dwie ekipy ze środka tabeli, które mają chwiejną formę. A na początku dnia uraczy nas spotkanie dla prawdziwych koneserów, czyli derby dołu tabeli. Gentlemen's Gaming (1-7) zagra z devils.one (1-7)

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego dnia piątej kolejki Ultraligi:

  • 17:00 Gentlemen's Gaming vs devils.one
  • 18:00 Forsaken vs Goskilla
  • 19:00 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming
  • 20:00 Team ESCA Gaming vs AGO Rogue
  • 21:00 Iron Wolves vs Komil&Friends