Po najbardziej zaciętych półfinałach w historii turnieju EU Masters przyszedł czas na finał. Natomiast w nim Karmine Corp podejmie pierwszą drużynę w historii Wielkiej Brytanii, która doszła do finału, czyli BT Excel.

W pierwszym meczu półfinałowym BT Excel wygrało 2-1 z mousesports. Jednak spotkanie było niesamowicie wyrównane i aż szkoda, że na EUM dalej jest przestarzały format BO3. Na pierwszej mapie od początku prowadziło BTXL, ale później grający Akalli Lider zaczął się rozkręcać i myszki zwyciężały w walkach. Natomiast w ostatecznym starciu operujący Renekton'em Orome był niesamowicie wytrzymały, dzięki czemu brytyjska formacja wzięła Barona oraz smoka, a później zakończyła grę. Podczas drugiej odsłony serii znów BT Excel prowadziło grę i to bardziej niż poprzednio. Jednak mousesports po raz kolejny pokazywało swoje genialne zgranie w walkach drużynowych. Za to do triumfu na tej mapie głównie przyczynił się Pridestalkr, ponieważ świetnie wchodził w przeciwnego strzelca. O wszystkim zadecydowała trzecia gra, w której znowu BTXL z początku prowadziło, ale tym razem już do końca. MOUZ miało przebłyski, ale w kluczowych momentach wygrywali mistrzowie NLC.

Drugie starcie wczorajszego wieczoru również zakończyło się wynikiem 2-1. Jednak przebieg był nieco inny. Na pierwszej mapie grające po stronie czerwonej Karmine Corp ograło rywali i zwyciężyło w 29 minut. Za to po zmianie stron to samo uczyniło UCAM Esports Club. Natomiast na trzeciej mapie KC zostało po stronie niebieskiej, lecz znacznie zmieniły się drafty. Ta była już arcy wyrównana, gdyż trwała 41 minut i raz prowadzili Francuzi, a raz Hiszpanie. Jednak w najważniejszej walce drużynowej świetnie zagrał SAKEN i wraz z xMattym wysadził przeciwników, po czym KC zakończyło rozgrywkę.

  • 18:00 🇫🇷 Karmine Corp vs 🇬🇧 BT Excel (BO5)

Już dziś o 18:00 odbędzie się wielki finał EU Masters Spring 2021 i zarazem pierwsza seria BO5 na tym turnieju. Pomijając drogę obu drużyn na samym EUM, gdyż tą już znacie. To jest to niesamowite spotkanie pod wieloma innymi względami. Po stronie Karmine Corp gra Cinkrofa, dla którego poprzedni rok był najgorszym w karierze, ponieważ zając 7 oraz 6 miejsce w lidze niemieckiem. Natomiast w BT Excel środkowym jest Hatrixx, który w 2020 roku najpierw wraz z akademią MAD Lions odpadł w fazie Play-In EUM, a później z BTXL nawet się nie dostał na prestiżowy turniej.

Ciekawy jest także brytyjski pojedynek strzelców, gdyż i Deadly i xMatty mają spore doświadczenie. W dodatku obaj wiele razy zachodzili daleko na EUM, ale jeszcze nigdy nie zwyciężyli. Niesamowitą historią jest również starcie toplanerów. Z jednej strony mamy Orome, który jeszcze parę miesięcy temu grał na worldsach, a z drugiej jest Adam, który w tym samym czasie grał w drugiej lidze francuskiej. Jedno jest pewne, ten mecz przejdzie do historii i mam nadzieję, że będzie zacięty i oba zespoły zaprezentują doskonałą formę.